Resort Levočská Dolina

Resort Levočská Dolina

Levočská Dolina 3227 / 50, Levoča
Słowacja

Obsługiwany przez firmę:
ARPROG, akciová spoločnosť Poprad PESEL: 36168335


+48 123 832 502

info@travelking.pl

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Zwierzęta domowe
za 10 €/noc
Dla osób niepełnosprawnych
Żadna
Parking
Gratis

Opcje zakwaterowania

Płatność kartą jest możliwa
Wi-Fi gratis
Sauna
Możliwość procedur
Spa
Restauracja
Kącik dla dzieci
Plac zabaw dla dzieci
Przechowalnia sprzętu narciarskiego
Fitness
Wypożyczalnia rowerów
Pokój konferencyjny
Wellness
Basen wewnętrzny

Otoczenie obiektu noclegowego

Odległość od centrum
5 km
przystanek
0,5 km
Aquapark
32 km
Stok narciarski
0,7 km
Narciarstwo biegowe
0,7 km

O zakwaterowaniu

Piękna przyroda w pobliżu Parku Narodowego Słowacki Raj (20 km) kryje Resort Levočská Dolina, ośrodek narciarski i rekreacyjny z terenem narciarskim i letnim bio-basenem. Wspaniała lokalizacja ośrodka przyciąga do bardziej wymagających wędrówek po wąwozach Słowackiego Raju, wycieczek rowerowych, ale także łatwych wycieczek do zabytków i relaksu w wellness i przyrodzie.

W niewielkiej odległości od Doliny Lewoczy znajduje się Levoča (7,8 km), która dzięki unikalnemu historycznemu centrum została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po kilku minutach jazdy samochodem natkniesz się na historyczną Spišská Nová Ves (17,7 km), w której znajduje się najwyższa wieża kościelna i najmniejsze (i podobno najpiękniejsze) zoo na Słowacji.

Rowerem można dojechać do Zamku Spiskiego (23,7 km), do Kráľovej Holi (57,8 km) lub przez Ssedlo Kopanec (36,4 km). A jeśli wybierasz się do Słowackiego Raju, zdecydowanie nie powinieneś przegapić Zejmarská dolina z wodospadami - najpiękniejszy i najkrótszy wąwóz parku narodowego, Suchá Bela, Veľký Sokol wąwóz z wodospadami i stromymi ścianami skalnymi o wysokości do 300 m lub Prielom Hornádu kanion.

Zimą liczne wycieczki uzupełniają wspaniałe dni spędzone na stokach. Ośrodek narciarski Levočská Dolina (700 m n.p.m.) jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących narciarzy. Obejmuje 4 trasy zjazdowe (dziecięca - 270 m, wyścigowa - 850 m, rodzinna - 1050 m, trawers - 1130 m), które są regularnie utrzymywane i technicznie naśnieżane. Na terenie narciarskim znajduje się również szkoła narciarska, serwis narciarski i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Gdzie będziesz spał?

Resort Levočská Dolina oferuje zakwaterowanie w 4 stylowych pensjonatach - Romančina, Polianka, Skalka i SKI. Pensjonaty są zbudowane w duchu typowej tatrzańskiej architektury, ale oferują komfortowe, nowocześnie wyposażone pokoje z łazienką (WC, prysznic), telewizją satelitarną i WiFi. Niektóre pokoje posiadają również prywatny balkon.

Co ci się spodoba?

O twoje doznania smakowe zadba restauracja ośrodka, która oferuje tradycyjną kuchnię słowacką i międzynarodową, przygotowaną ze świeżych, wysokiej jakości składników od lokalnych dostawców. Nie przegap pysznych domowych klusek z bryndzą.

Gdzie się zrelaksujesz?

W nowoczesnym centrum odnowy biologicznej znajduje się wspaniały kryty basen z przeciwprądem i ławką do masażu (28-30°C) oraz strefa sauny z sauną fińską, sauną na podczerwień, wiadrem chłodzącym i pokojem relaksacyjnym. Strefa wellness jest szczególnie przydatna w chłodniejszych miesiącach, kiedy zmarznięci wracamy z wędrówek lub jazdy na nartach. Relaks można również uzupełnić wspaniałym masażem.

Podróżujesz z dziećmi?

Dla dzieci przygotowano kącik dziecięcy i krzesełka do karmienia.

Coś ekstra

W ośrodku można również grać w kręgle lub łowić ryby w miejscowym stawie, a także wypożyczać rowery i skutery.

Tipy na wycieczki

Słowacki Raj
Słowacki Raj
Lewocza (UNESCO)
Lewocza (UNESCO)
Zamek Spiski (UNESCO)
Zamek Spiski (UNESCO)