Oblíbené 0

Nie masz jeszcze ulubionych ofert.

  • W każdej chwili możesz wrócić do ofert
  • Popularne oferty w jednym miejscu
  • Powiadamianie o zmianach w ofertach

Odkryj to, co najlepsze w Polsce: 8 miejsc, które zmrożą ci krew w żyłach

Nasz kraj posiada bogatą kulturę, piękną przyrodę i miejscach, które przyprawią Cię o gęsią skórkę. Urozmaić swoją podróż i odkryj najstraszniejsze miejsca w Polsce!
Odkryj to, co najlepsze w Polsce: 8 miejsc, które zmrożą ci krew w żyłach

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem horrorów, pociągają cię tajemnicze miejsca, czy po prostu szukasz sposobu na urozmaicenie swoich wakacji w Polsce, mamy wskazówki dotyczące klasycznych i oryginalnych miejsc, które przyprawią cię o dreszcze.

Kaplica pełna czaszek

Na pierwszy rzut oka niepozorna kaplica w północnej części miasta Kudowa-Zdrój kryje w sobie niezwykłą niespodziankę. Wnętrze zdobią trzy tysiące ludzkich czaszek, a fundamenty i ściany składają się z około dwudziestu do trzydziestu tysięcy ludzkich szczątków.

Historia kościoła w Czemra sięga XVIII wieku. Został zbudowany przez miejscowego proboszcza Wacława Tomaszka, który wraz z kolegami zbierał kości z masowych grobów ofiar wojen i epidemii.

Jest to jedno z najsłynniejszych ossuariów w Europie Środkowej, inne znajduje się w Czechach w Siedlcu koło Kutnej Góry.


Ruiny zamku Ogrodzieniec

Historia zamku zaczęła się pisać w 12 wieku, podczas swojego istnienia Ogrodzieniec doświadczył kilku najazdów i zmienił wielu właścicieli. Do najsłynniejszych właścicieli należy okrutny Stanisław Warszycki. Zarządca Warszycki obfitował w wielkie bogactwa i odegrał kluczową rolę w rozwoju handlu i rolnictwa w okolicy; zbudował kilka kapliczek i stał się ulubieńcem księży. Chociaż był przedstawiany jako pobożny człowiek, jego zachowanie było sprzeczne ze wszystkim, co święte. Rozkoszował się torturowaniem swoich poddanych i rodziny - kazał nawet publicznie wychłostać swoją żonę. Mówi się, że zbudował komnatę tortur w pobliżu zamku z narzędziami takimi jak żelazna dziewica czy stołek Judasza.

Jak to bywa z dawnymi budowlami, z zamkiem wiąże się kilka mitów. Warszycki był chciwym człowiekiem. Za wszelką cenę chciał chronić swój majątek, dlatego zaprzedał duszę diabłu. Po śmierci miał powrócić na zamek pod postacią czarnego, wściekłego psa, który do dziś strzeże ukrytych kosztowności.

Ogrodzieniec znajduje się niedaleko Katowic w Górach Sokolich i jest częścią 160-kilometrowej trasy - Szlaku Orlich Gniazd. Ruiny zamku stały się sławne dzięki serialowi Netflix Wiedźmin. To właśnie tutaj miała miejsce spektakularna bitwa pod Sodden.


Park Leśny Witkowice

Niektóre źródła określają Park Leśny Witkowice w pobliżu Krakowa jako las samobójców, ale wielu odwiedzających twierdzi, że jest to przyjemne miejsce na spacer wśród zieleni. *Gdzie leży prawda?

Każde miasto ma swoje legendy, a Kraków ma ich kilka! Jedną z nich jest ta o podmiejskim lesie park Witkowice. Na początku roku szkolnego 2001 dziewięciu przyjaciół wybrało się do lasu, aby uczcić to wydarzenie. Gdy tylko postawili stopę w tym miejscu, ogarnęła ich gęsta mgła i uczniowie zniknęli bez śladu. Ostatnią osobą, która ich widziała, był starszy mężczyzna, który ostrzegł ich przed wejściem do parku, mówiąc, że jest to niebezpieczne miejsce.

Policja bezskutecznie poszukiwała studentów przez kilka miesięcy. Przyjaciele zaginionych udali się na miejsce, aby uczcić pamięć swoich przyjaciół kilkoma drinkami. Wieczorem zobaczyli dziwny zarys światła, więc sięgnęli po aparat, próbując uchwycić blask. Nie chcieli uwierzyć w to, co sfotografowała maszyna - przez aparat ukazały im się postacie zaginionych martwych studentów.

Jednak w naszych wysiłkach, aby znaleźć prawdę o tym, co naprawdę wydarzyło się ponad dwadzieścia lat temu, nie natknęliśmy się na żadne raporty potwierdzające historię zaginionych studentów, ale natknęliśmy się na wiele odmian tej miejskiej legendy.

Kraków - Najpopularniejsze pobyty


Auschwitz

Być może nic nie jest w stanie przerazić człowieka bardziej niż to, co naziści zrobili niewinnym ludziom. Okropności, które miały miejsce w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady są trudne do wyobrażenia. Więźniowie nie tylko żyli w nieludzkich warunkach, ale niektórzy z nich musieli stawić czoła przerażającym praktykom sadystycznym lub stali się przedmiotem wszelkiego rodzaju nieetycznych eksperymentów medycznych. Do najbardziej znanych należą eksperymenty na bliźniętach, wszelkiego rodzaju eksperymenty z chorobami, gazami, truciznami i wiele innych.


Cmentarz Powązkowski

Miejsca ostatniego spoczynku mają w sobie szczególną aurę. Choć panuje tam cisza i spokój, to często panuje tam mroczna i ponura atmosfera. Jedną z nekropolii, która przyprawia o dreszcze jest najstarszy w Warszawie Cmentarz Powązki, na którym spoczywa wiele ważnych polskich osobistości - artystów, polityków i lekarzy.

Nekropolia została założona w 1790 roku i szacuje się, że spoczywa tu ponad 1 milion zmarłych. Majestatyczne cmentarze, stare nagrobki i duża liczba szczegółowych posągów pod koronami drzew nadają temu miejscu aurę tajemniczości.

Posągi są centralnym elementem różnych opowieści o duchach związanych z tym miejscem. Mówi się, że ożywają w nocy, a wśród grobów pojawiają się różne niewyjaśnione zjawiska.


Willa na Diabelskim Wzgórzu

Urocze nadmorskie miasto Gdańsk jest historyczną skarbnicą północnej Polski, ale także domem dla Diabelskiego Wzgórza, które jest domem dla nawiedzonej opuszczonej willi. Budynek znajduje się na szczycie Wzgórza Sobótki. Według legendy to właśnie tam czarownice odprawiały seanse z demonami z ciemności i zakazane rytuały.

Pod koniec XIX wieku w willi mieściła się restauracja Zinglers, w latach 1925-1933 była to siedziba gdańskiej loży masońskiej, a po II wojnie światowej mieściła się tu lokalna stacja telewizyjna. Willa na Diabelskim Wzgórzu miała wielu właścicieli, którzy musieli zmierzyć się z wieloma dziwnymi wydarzeniami wywołanymi przez mroczne siły.

Dom znajduje się w doskonałej lokalizacji i w przeszłości szczycił się wspaniałą architekturą. Dziś jednak willa jest w naprawdę kiepskim stanie i prawdopodobnie nigdy nie znajdzie nowych właścicieli.


Instytut Zofiówka

Pół godziny jazdy od Warszawy, na obrzeżach Otwocka, znajduje się jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce - Szpital dla Umysłowo Chorych Żydów Zofiówka. Placówka powstała na początku XX wieku dzięki wsparciu finansowemu Zofii Endlemówny. Do szpitala trafiali ubodzy pacjenci, którzy otrzymywali bezpłatną pomoc.

W czasie okupacji Zofiówka była częścią warszawskiego getta, a kontrolę nad placówką przejął nazistowski lekarz Jost Walbum. Chorych traktowano tak samo jak ludzi w obozach koncentracyjnych. W 1942 r. niepełnosprawni i chorzy zostali zlikwidowani w instytucie w ramach Akcji T4 (Aktion T4). Naziści zamordowali ponad 100 pacjentów szpitala, innych wywieziono do obozów koncentracyjnych. Niektórym lekarzom i pielęgniarkom udało się uciec karetką do Warszawy przed tragedią, inni popełnili samobójstwo.

Dziś szpital jest opuszczoną ruiną odwiedzaną przez fanów zjawisk paranormalnych i wandali. Ani w budynku, ani w okolicy nie ma żadnych śladów jego historii, nie ma też żadnej tablicy pamiątkowej poświęconej pacjentom i ofiarom wojny.

Plotka głosi, że krzyki i jęki wciąż odbijają się echem od budynku. Ze szpitalem wiąże się również kilka historii o duchach. Jedną z najbardziej znanych jest ta o chorej zakonnicy, która po powrocie z misji w Afryce cierpiała na schizofrenię i popełniła samobójstwo. Mówi się, że jej duch powracał do tego miejsca i zrzucał obrazy, które stworzyła za życia. Pracownicy bali się brać nocne zmiany, więc sprowadzili egzorcystę, aby pomógł.


Lost Souls Alley

Choć Aleja Zagubionych Dusz nie jest owiana żadnymi mitami czy legendami, z pewnością wzbudzi strach w Twoim sercu. Nawiedzony dom w Krakowie jest jednym z najlepszych w Europie. Lost Souls Alley łączy w sobie interaktywną nawiedzoną atrakcję z elementami klasycznych gier ucieczkowych. Zmierz się ze swoimi koszmarami lub przeżyj na nowo swoje ulubione horrory. W zależności od tego, którą wersję gry wybierzesz, zmierzysz się z różnymi trudnymi psychicznie wyzwaniami, a nawet bólem.

Autor artykułu:

Aktualizacja: 20. 11. 2024

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Najlepiej sprzedające się pobyty

Zainspiruj się najlepiej sprzedającymi się pobytami z ostatniego tygodnia