Udaj się do Terezina, małego miasta-twierdzy w pobliżu Litomierzyc i niecałą godzinę jazdy od Pragi. Zatrzymasz się w komfortowym Parkhotel Terezín ***, gdzie czeka na Ciebie obiadokolacja. Niektóre pakiety obejmują również wstęp do fortyfikacji, podziemnych tuneli i lokalnego muzeum.

O zakwaterowaniu

Parkhotel Terezín *** znajduje się w centrum miasta-twierdzy Terezín, w bezpośrednim sąsiedztwie pięknego parku leśnego. Z hotelu jest dosłownie kilka kroków do Małej Twierdzy i Miejsca Pamięci Terezín z muzeum (200 m). W otoczeniu byłego obozu koncentracyjnego można dowiedzieć się wielu interesujących informacji z historii wojny. Tuż za murami miasta znajduje się pole golfowe Kotlina u zbiegu rzek Ohře i Elbe (600 m). Rowerzyści mogą połączyć się bezpośrednio w Terezinie z Labską trasą, która przecina Czeską Wyżynę Środkową na 90-kilometrowej trasie. Innymi popularnymi miejscami turystycznymi są monumentalna Góra Říp (17 km), Zamek Libochovice (25 km), Zamek Ploskovice (13 km) i Zamek Házmburk (17 km). Pobliskie Žernosecká jezero (12 km) oferuje doskonałe warunki do pływania i uprawiania sportów wodnych. Ciekawym urozmaiceniem pobytu może być pływanie łodzią po Łabie do granicy z Niemcami przez malowniczy krajobraz Czesko-Saksońskiej Szwajcarii.

Gdzie będziesz spał?

Podczas pobytu będziesz mieszkać w pokoju dwuosobowym wyposażonym w połączenie Wi-Fi i telewizor. Pokój obejmuje również prywatną łazienkę. Goście hotelowi mogą korzystać ze wspólnego aneksu kuchennego na korytarzu. Znajduje się w nim kuchenka mikrofalowa, lodówka, czajnik i podwójny bojler elektryczny.

Co ci się spodoba?

Miłym początkiem każdego dnia pobytu będzie kontynentalne śniadanie serwowane codziennie rano w hotelowej restauracji. W ciągu dnia można zamówić dania z regularnego menu. Wieczorem serwowana jest kolacja z wyborem opcji menu.

Parkhotel Terezín ***

Parkhotel Terezín ***

Máchova 163 , Terezín
Czechy

Obsługiwany przez firmę:
Complete hospitality4you s.r.o. PESEL: 07668805


+48 123 832 502

info@travelking.pl

Check In
15:00 - 22:00
Check Out
do 12:00
Zwierzęta domowe
za 150 Kč/noc
Dla osób niepełnosprawnych
Żadna
Parking
Gratis

Opcje zakwaterowania

Płatność kartą jest możliwa
Wi-Fi gratis
Restauracja
Pokój konferencyjny
Suszarka do włosów

Otoczenie obiektu noclegowego

Odległość od centrum
100 m
Przystanek
0,2 km

Tipy na wycieczki

Terezin

Terezin Tip na pobyt

Terezín to północnoczeskie miasto-twierdza o unikalnym układzie szachownicy. Terezín został założony jako barokowa twierdza w 1780 roku przez cesarza Józefa II, który nazwał go na cześć swojej matki Marii Teresy. Miasto leży po obu stronach rzeki Ohře, która dzieli je na Twierdzę Malá i Hlavní Terezín.

Terezín przeszedł do historii głównie jako miejsce cierpienia. Podczas II wojny światowej służył jako obóz internowania dla ludności żydowskiej i stacja przesiadkowa w drodze do obozów zagłady. Wydarzenia te upamiętniają dziś obszerne i bardzo interesujące wystawy w Małej Twierdzy i Miejscu Pamięci Terezín. Można również zobaczyć system fortyfikacji z podziemnymi tunelami, który osiągnął łączną długość 29 km.

W Terezínie znajduje się również małe gospodarstwo rolne, które szczególnie spodoba się rodzinom z dziećmi. Dziedziniec wojskowy stał się domem dla owiec, kóz, królików, świń i innych zwierząt, które można pogłaskać lub nakarmić. W Terezinie można również odwiedzić Automuseum z kolekcją samochodów, które jeździły po naszych drogach w czasach socjalizmu lub zagrać w golfa na polu Kotlina, które znajduje się u zbiegu rzek Ohře i Elbe.

Więcej informacji
Miejsce pamięci Terezín
Miejsce pamięci Terezín
Miasto Litomerice
Miasto Litomerice
Katakumby i historyczne podziemia w Litomierzycach
Katakumby i historyczne podziemia w Litomierzycach