Hotel Berghof Tauplitzalm  ***

Hotel Berghof Tauplitzalm ***

Tauplitzalm 19, Tauplitzalm
Austria

Obsługiwany przez firmę:
Die Tauplitz Bergbahnen GmbH PESEL: 62541y


+48 123 832 502

info@travelking.pl

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Zwierzęta domowe
Zwierzęta dozwolone za 20 €/pobyt (tylko latem)
Dla osób niepełnosprawnych
Żadna
Parking
Parking latem bezpłatny, zimą za opłatą

Opcje zakwaterowania

Płatność kartą jest możliwa
Wi-Fi gratis
Sauna
Restauracja
Kącik dla dzieci
Schowek na rowery
Przechowalnia sprzętu narciarskiego
Wypożyczalnia rowerów
Wellness

Otoczenie obiektu noclegowego

Odległość od centrum
0,3 km
Odległość od jeziora
1,2 km
przystanek
1,4 km
Stok narciarski
30 m
Narciarstwo biegowe
1,5 km

O zakwaterowaniu

Hotel Berghof *** położony jest na wysokości 1650 m n.p.m. w popularnym regionie Tauplitzalm w austriackich Alpach, pomiędzy górami Totes Gebirge, Dachstein i Grimming w Salzkammergut. Obszar ten jest szczególnie znany z krystalicznie czystych jezior i innych atrakcji przyrodniczych.

Latem obszar ten jest również wart urlopu. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajdują się niezliczone piękne jeziora, warto wybrać się na wycieczkę do wodospadu Tauplitz lub wokół trzech jezior, Grundlsee (26,5 km), Toplitzsee (33,6 km), Kammersee (33,6 km) - pieszo, rowerem lub łodzią. Jaskinia lodowa Dachstein (45 km), jedna z największych jaskiń lodowych w Europie, jest zdecydowanie warta odwiedzenia, a także będziesz mieć audioprzewodnik w języku czeskim.

Jeśli chodzi o doświadczenia kulturalne i zwiedzanie, polecamy wycieczkę do sąsiedniego miasta Bad Mitterndorf (11,6 km), gdzie można odwiedzić zamki Schwanegg i Grubegg, Muzeum Historii Strick lub Muzeum Dziewiarstwa. Wybierz się na wycieczkę do Bad Aussee (26,4 km), gdzie wydobycie soli ma długą historię, dzięki czemu możesz zobaczyć historyczne budynki warzelni soli lub odwiedzić starą kopalnię soli. Znajdziesz tu również nowoczesną atrakcję architektoniczną - most w kształcie logo Mercedes-Benz.

Tuż obok hotelu znajduje się wyciąg Tauplitzseelift, do 42 km szerokich, przygotowanych stoków, 130 km tras do narciarstwa biegowego, park dla dzieci i tor saneczkowy. Czego więcej można chcieć zimą? Dla żądnych przygód jest skocznia narciarska Kulm (15 km), która jest najwyższą naturalną skocznią narciarską na świecie i regularnie gości wyścigi Pucharu Świata. A jeśli chcesz się rozgrzać po dniu spędzonym na stoku, odwiedź GrimmingTherme (13,5 km) w Bad Mitterndorf lub Narzissenbad (28 km) w Bad Aussee.

Gdzie będziesz spał?

Będziesz mieszkać w odnowionym dwuosobowym Pokoju Standard wyposażonym w duże podwójne łóżko, telewizor, telefon, łazienkę z prysznicem i toaletą. Niektóre pokoje posiadają również balkon.

Za dodatkową opłatą można wybrać Pokój Rodzinny. Oferuje on zakwaterowanie dla do 4 osób, na podwójnym łóżku i łóżku piętrowym. Wnętrze i pozostałe udogodnienia są na tym samym poziomie, co w standardowym pokoju dwuosobowym, więc możesz liczyć na własną łazienkę z prysznicem, telewizor i telefon. Niektóre pokoje rodzinne posiadają również balkon.

Co ci się spodoba?

Hotelowa restauracja koncentruje się głównie na austriackich specjałach. Można usiąść wewnątrz lub na zewnętrznym tarasie z widokiem na góry Dachstein.

Gdzie się zrelaksujesz?

Dla relaksu dostępna jest sauna i kabina na podczerwień, a dla aktywnych rzutki lub tenis stołowy.

Podróżujesz z dziećmi?

Dzieci będą się dobrze bawić w pokoju zabaw, który przydaje się nie tylko przy złej pogodzie.