Penzion Sněžná

Penzion Sněžná

Budějovická 41, Volary
Czechy

Obsługiwany przez firmę:
AZ resort s.r.o. PESEL: 05020191


+48 123 832 502

info@travelking.pl

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Zwierzęta domowe
za 300 Kč/noc
Dla osób niepełnosprawnych
Żadna
Parking
Gratis

Opcje zakwaterowania

Wi-Fi gratis
Sauna
Kącik dla dzieci
Plac zabaw dla dzieci
Przechowalnia sprzętu narciarskiego

Otoczenie obiektu noclegowego

Odległość od centrum
0,4 km
przystanek
0,2 km
Stok narciarski
17 km
Narciarstwo biegowe
17 km

O zakwaterowaniu

Pension Sněžná znajduje się w malowniczym górskim miasteczku Volary na granicy Parku Narodowego Szumawa. Przyjedź i ciesz się piękną przyrodą i przyjemną rodzinną atmosferą podczas pobytu w najstarszym domu z bali na Szumawie.

W jednym z zabytkowych drewnianych domów w Wolarach można odwiedzić Muzeum Wolarskie (300 m), gdzie można dowiedzieć się ciekawych informacji o okolicy i jej bogatej przeszłości, w tym o powojennym marszu śmierci. Wiele szlaków turystycznych prowadzi do punktu widokowego pod Kamenac (2,4 km), do ruin Hus zamek (7 km) lub przez zapierający dech w piersiach Las Boubín do Boubín wzgórze (14 km).

Kolejnym pięknym celem wycieczek jest Torfowisko Szumawskie (6 km) z okrężną ścieżką dydaktyczną i 10-metrową wieżą widokową, z której można zobaczyć cały obszar tego wyjątkowego ekosystemu. W pobliskiej miejscowości Lenora (7,4 km) można zapoznać się z tradycją produkcji szkła na Szumawie w Muzeum Szkła. Znajduje się tam również wciąż działający piec miejski z 1837 roku oraz zabytek techniki - kryty drewniany most nad rzeką Teplą Wełtawą, tzw. rechle.

Dwa zabytki UNESCO są również łatwo dostępne: urocza wioska Holašovice (41 km) z unikalnymi domami w stylu południowoczeskiego baroku chłopskiego i uroczy Czech Krumlov (44 km) z bajkowym zamkiem i średniowiecznym centrum. Zalew Lipno (30 km), gdzie można wspiąć się na Lipno Ścieżka w koronach drzew, również oferuje wiele atrakcji. Podczas zimowego pobytu polecamy wybrać się na narty biegowe lub spędzić dzień na stokach ośrodków narciarskich w Kubovej Hucie (17 km), Zadovie (40 km) lub Kvildzie (33 km).

Gdzie będziesz spał?

Zostaniesz zakwaterowany w przytulnym pokoju, w którym poczujesz się jak w bajce. Każdy pokój wyposażony jest w stylowe drewniane meble i oferuje niepowtarzalną historyczną atmosferę. W pokoju znajduje się nowoczesna łazienka z toaletą i prysznicem.

  • Pokoje dwuosobowe (Radvanovice, Krásná Hora i Mlaka) znajdują się na parterze, a ich okna prowadzą do ogrodu. Pokoje Radvanovice i Mlaka są wyposażone w 2 łóżka pojedyncze, pokój Radvanovice jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W pokoju Krásná Hora znajduje się podwójne łóżko.

  • Pokoje trzyosobowe České Žleby i Cazov są wyposażone w łóżko podwójne i osobne łóżko pojedyncze. Pokój Českowej Žleby znajduje się na parterze, z oknami wychodzącymi na ogród, Pokój Cazova znajduje się na pierwszym piętrze i ma okna wychodzące na atrium.

  • Pokoje czteroosobowe Chlum, huta Stögera, Silnice i Śnieżna znajdują się na pierwszym piętrze, pokój Kamenná hlava znajduje się na parterze. Pokój Chlum posiada łóżko podwójne i 2 łóżka pojedyncze, jego okna prowadzą do atrium. Pokój Stögerova Huť ma okna wychodzące na ulicę, znajduje się w nim łóżko małżeńskie i 2 łóżka pojedyncze. W pokojach Silnice i Sněžná znajdują się 2 podwójne łóżka, okna prowadzą do atrium. Pokój Kamenná Hlava ma okna na ogród, jest wyposażony w łóżko małżeńskie i 2 łóżka.

  • Pokoje pięcioosobowe Nové údolí i Hniliště znajdują się na pierwszym piętrze i każdy może pomieścić maksymalnie 5 osób. Zewnętrzne drewniane schody prowadzą do pokoju Nové údolí i wychodzą na drogę. Składa się z dwóch oddzielnych sypialni, jednej z 2 złączonymi łóżkami pojedynczymi, drugiej z 3 oddzielnymi łóżkami pojedynczymi. Okna pokoju Hniliště prowadzą do ogrodu. Posiada również dwie sypialnie, jedną wyposażoną w podwójne łóżko, drugą w 3 oddzielne łóżka pojedyncze.

  • Pokój sześcioosobowy Strážný składa się z dużej sypialni z 6 pojedynczymi łóżkami. Okna wychodzą na atrium i ogród.

Co ci się spodoba?

Wystarczającą ilość energii na każdy dzień pobytu zapewnią doskonałe potrawy uczciwej kuchni czeskiej. Posiłki wegetariańskie lub wegańskie można zamówić po wcześniejszym uzgodnieniu.

Goście mają do dyspozycji ogród z altaną i kominkiem oraz bar samoobsługowy pełen lemoniad, piwa i wina z Moraw.

Podróżujesz z dziećmi?

Kącik dla dzieci zapewni rozrywkę małym gościom, co docenisz nie tylko podczas złej pogody.

Coś ekstra

W pomieszczeniach ogólnodostępnych znajduje się lodówka, kuchenka mikrofalowa i czajnik elektryczny.