Urlop w czeskich uzdrowiskach

Mariańskie Łaźnie, Karlowe Wary, Luhačovice i inne popularne miejscowości uzdrowiskowe oferują nieskończone możliwości zabiegów uzdrowiskowych i pobytów wellness, które nie tylko wyleczą Państwa obolałe ciało, ale także zagwarantują doskonały relaks.

Ładowanie ofert...

razem 88 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Bardzo podobał nam się nasz pobyt. Przy zameldowaniu przywitała nas energiczna recepcjonistka, która oprowadziła nas po hotelu i odpowiedziała na wszystkie nasze pytania. Pokój był przestronny z pięknym widokiem z balkonu. Muszę pochwalić lokalnego szefa kuchni, ponieważ jedzenie było naprawdę pyszne! Podobał nam się również relaks w basenie i zabiegi zdrowotne. Zdecydowanie polecamy wizytę w pięknej kolumnadzie spa, aby posłuchać śpiewającej fontanny.”

Elena Řepová
Elena Řepová
Junior Sales Manager
Zweryfikowane przez Travelking

“Odwiedziłem Karlowe Wary po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie po raz ostatni. Mój partner i ja spędziliśmy nasz pobyt w hotelu Kolonáda ****, co było świetnym wyborem! Hotel znajduje się w samym centrum uzdrowiska, więc jest blisko kolumnad i innych atrakcyjnych miejsc. Pokój był przestronny i wyposażony we wszystko dla naszego komfortu. Wybór jedzenia na śniadanie i kolację był naprawdę bogaty i obejmował kilka niezwykłych specjałów. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo podobało nam się nasze obiadokolacje. Hotel posiada własne centrum odnowy biologicznej z basenem, jacuzzi i sauną, gdzie pięknie się zrelaksowaliśmy po aktywnym dniu zwiedzania. Bez względu na porę roku polecam zakup karty regionu Karlowe Wary. Dzięki niej będziesz mieć bezpłatny wstęp do wielu atrakcji, więc będziesz cieszyć się pobytem, tak jak my.”

Nikodem Jacuk
Nikodem Jacuk
Zespół ds. sprzedaży


W Czechach istnieje niezliczona ilość sposobów, aby odzyskać zdrowie i cieszyć się chwilami dobrego samopoczucia. Wystarczy wybrać się do uzdrowiska i oddać się rozpieszczaniu podczas zabiegów, spa i masaży.

Jak wybrać odpowiedni pobyt w uzdrowisku w Czechach?

Pragnienie odrobiny relaksu jako para spełni szeroki wybór pobytów spa dla dwojga. Są one również doskonałym sposobem na spędzenie trochę czasu sam na sam z ukochaną osobą. Aby jak najlepiej wykorzystać chwile dobrego samopoczucia, wybierz się na romantyczny wypad i ciesz się nie tylko rozpieszczaniem w spa, ale także wzajemną bliskością.

Jeśli wybierasz się do uzdrowiska przede wszystkim po to, aby odzyskać zdrowie i należysz do osób wcześniej urodzonych, zapoznaj się z naszą ofertą pobytów dla seniorów. Pobyty te zapewniają nie tylko szereg zabiegów, ale także świetną obsługę, komfortowe zakwaterowanie i znajdują się blisko uzdrowiska lub zabytków.

Gdzie wybrać się do uzdrowiska w Czechach?

Do najbardziej znanych czeskich uzdrowisk z pewnością możemy zaliczyć te z tzw. Trójkąta uzdrowiskowego. Należą do nich uzdrowiska w Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie i Franciszkowe Łaźnie. Dzięki swojej znaczącej architekturze zostały one od 2021 roku zakwalifikowane jako zabytki UNESCO. Po pobycie odczujesz także poprawę w układzie pokarmowym, naczyniach krwionośnych czy skórze.

Warto odwiedzić także uzdrowisko w Luhačovicach, gdzie oprócz zabiegów i wody leczniczej można skorzystać ze zwiedzania zabytków architektury zaprojektowanych przez słynnego Dušana Jurkoviča. Warto odwiedzić uzdrowisko w Poděbradach lub w Jesionikach, gdzie znajduje się słynne uzdrowisko Priessnitz poprawiające zdrowie układu oddechowego i naczyniowego.