Urlop w Szumawie

Park Narodowy Szumawa jest jednym z najpopularniejszych miejsc wśród turystów w każdym wieku. Dzięki lasowi Boubín, jeziorom Czarny i Diabelski lub terenom narciarskim? To pewne, że warto spędzić weekend na Szumawie. Zafunduj sobie pobyt wellness.

Ładowanie ofert...

razem 11 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodem

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?



Wiele osób zna Szumawę głównie dzięki zaporze Lipno, wyjątkowemu Lasowi Boubińskiemu i ośrodkom narciarskim z zawsze dużą ilością śniegu. Ale obszar rozciągający się na pograniczu Czech, Austrii i Niemiec zasłużył również na podziw nienaruszoną przyrodą Park Narodowy Szumawa oraz liczbą zamków i pałaców w okolicy. Wybierz się na wycieczkę po okolicznych zabytkach, zjedź po tutejszych stokach i zrelaksuj się w Aquaworld Lipno - przekonasz się, że Szumawą nie można się nacieszyć.

Gdzie wybrać się na wspaniałe wakacje na Szumawie?

Na Szumawie znajdziesz zarówno mniejsze rodzinne pensjonaty, jak i wygodne hotele, w których każdy może naprawdę cieszyć się wakacjami. Jeśli przyjeżdżasz tu na rodzinne wakacje, ucieszy Cię możliwość nocowania dziecka gratis. Wiele tutejszych hoteli jest również skłonnych do zakwaterowania z psem, dzięki czemu można naprawdę w pełni cieszyć się pobytem.

Na wakacjach możesz sobie pozwolić na całkowite zapomnienie o gotowaniu i martwieniu się o jedzenie. Zajmie się tym restauracja w Twoim zakwaterowaniu. Możesz wybrać pobyt ze śniadaniem, dzięki czemu będziesz miał wystarczająco dużo energii i czasu na zwiedzanie lokalnych atrakcji. pobyt z obiadokolacją, podczas którego zjesz również obiad, zapewni przyjemny powrót do pięknie zastawionego stołu.

Po wędrówce po rozległych lasach potrzebny będzie odpowiedni relaks. Rozkoszuj się wellness bezpośrednio w miejscu zakwaterowania. Lokalne hotele i pensjonaty często dysponują basenem, gdzie można również zafundować sobie masaż lub zabieg relaksacyjny.

Co trzeba zobaczyć na Szumawie?

Wielu turystów wybiera się na Szumawę na wakacje nad wodą. Przyciąga ich tu największe sztuczne jezioro w Czechach - Lipno - gdzie również można się kąpać. Jego okolice zdobi słynny Lipno Treetop Trail, skąd widać go aż po szczyty Alp.

Jeśli wybierasz się na Szumawę raczej na wędrówki w dziewiczej przyrodzie, wybierz się do Lasu Boubin, który jest jednocześnie największym nietkniętym rezerwatem przyrody w Europie Środkowej. O wszystkich jej atrakcjach informują tablice informacyjne na ścieżce dydaktycznej.

Zimą daj się skusić na jazdę na nartach po bogato ośnieżonych wzgórzach. Odwiedź popularny ośrodek narciarski Lipno, ośrodek narciarski Špičák lub ośrodek narciarski Zadov.