Pobyty w Boże Ciało

Szukasz miłego miejsca na spędzenie Bożego Ciała w ciekawym miejscu? W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek jeżeli weźmiesz urlop w piątek, możesz cieszyć się w sumie czterema dniami odpoczynku. Wybierz niezapomniany pobyt nie tylko w Polsce ale i w Czechach, Słowacji lub Słowenni.

Ładowanie ofert...

razem 950 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Pobyt w Hotelu Niemcza Wino & Spa był dla nas wyjątkowym przeżyciem. Byliśmy zachwyceni wyjątkowym połączeniem cichego i spokojnego otoczenia u podnóża winnicy, kultury wina, komfortowego zakwaterowania i nowoczesnego wellness. Doskonałą kuchnię serwowaną w hotelowej restauracji doskonale uzupełniły wyśmienite wina z tutejszej winnicy. Okolice pełne są zabytkowych miasteczek, które warto odwiedzić. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego pobytu i z przyjemnością go Wam polecamy.”

Nikodem Jacuk
Nikodem Jacuk
Zespół sprzedaży
Zweryfikowane przez Travelking

“Hotel Rajská zahrada **** zostanie zapamiętany jako hotel z najpiękniejszym widokiem. Wspaniałe wellness, świetna restauracja i lokalizacja w samym sercu Gór Orlickich - połączenie, które po prostu nie może zawieść. Relaks w hotelowej strefie wellness z jacuzzi, basenem i sauną parową przeplataliśmy z wycieczkami do atrakcyjnych turystycznie miejsc w okolicy. Wisienką na wakacyjnym torcie był powitalny drink w pokoju oraz kawa z pysznym deserem. I tak spędziliśmy tu relaksujący czas, naprawdę jak w rajskim ogrodzie!”

Aneta Šmejcová
Aneta Šmejcová
Zespół marketingowy


Boże Ciało zawsze obchodzone jest we czwartek, dzięki czemu każdego roku łatwo zyskujemy długi weekend. Wielu Polaków wykorzystuje ten czas na udany wyjazd jeszcze przed wakacjami. Wystarczy wziąć urlop w piątek, wybrać kierunek i można cieszyć się czterodniowym ciepłym weekendem! Boże Ciało to świetna okazja, by odwiedzić ulubione miejsca lub odkryć zupełnie nowe kierunki.

Tradycja świętowania Bożego Ciała w naszym kraju jest bardzo długa i sięga średniowiecza. Pierwsza liturgia Bożego Ciała została odprawiona w Krakowie w 1320 roku. A więc już siedemset lat temu! Procesje Bożego Ciała zostały wprowadzone ponad sto lat później. Wiele osób zachwyca to, że przetrwały aż do dziś. Obecnie w Krakowie centralna procesja Bożego Ciała rozpoczyna się przed katedrą wawelską, po czym Drogą Królewską przemieszcza się na Rynek Główny. Długi weekend czerwcowy to zatem dobra okazja, bo odwiedzić gród legendarnego Kraka. Warto wiedzieć, że pierwsze procesje Bożego Ciała na terenie Polski prawdopodobnie odbyły się w Płocku i Wrocławiu.

W każdej podhalańskiej parafii można zobaczyć osoby w odświętnych góralskich strojach. Piękne procesje odbywają się m.in. w Zakopanem czy Poroninie. Z wielu parafii rozpościera się widok na Giewont i cudowną panoramę Tatr. W Szczawnicy ubrani po góralsku chłopcy dzwonią dzwoneczkami, dziewczynki w tradycyjnych strojach sypią kwiatki. Warto przybyć do tego pienińskiego uzdrowiska i dostrzec różnice w strojach miejscowych górali. Po uroczystości Bożego Ciała na gości czekają szlaki piesze, którymi można udać się na przyjemny spacer. Przyroda w Pieninach oraz tatrzańskich dolinach jest już bujnie zielona.