Wakacje w Poznaniu

Poznań jest jednym z najstarszych miast w Polsce, co oznacza, że opowiada ciekawe historie z dawnych czasów. Jednocześnie było to miejsce, w którym miały miejsce najważniejsze wydarzenia współczesnej historii. Oprócz pięknych zabytków, podczas wakacji w Poznaniu można również zobaczyć rezydencję Hitlera lub centrum szyfrowania Enigma.

Ładowanie ofert...

razem 2 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co powiesz na zainspirowanie się naszymi najlepiej sprzedającymi się pobytami?Stolica Wielkopolski to świetna weekendowa destynacja. Na wakacje do Poznania można wybrać się zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Metropolia jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych między Warszawą a Berlinem, dzięki czemu jest dobrze skomunikowana ze światem zewnętrznym.

Czego nie przegapić?

Trójka poznańskich matematyków złamała kod Enigmy, ale zasługa ta często przypisywana jest wyłącznie Brytyjczykom. Aby upewnić się, że ich osiągnięcie, które pomogło zakończyć II wojnę światową, nie zostanie zapomniane, na ich cześć zbudowano Centrum Szyfrowania Enigma. Naprzeciwko znajduje się Nowo-rzymski Pałac Cesarski zbudowany przez Wilhelma II. Po inwazji nazistów na Polskę, Niemcy przekształcili go w rezydencję Hitlera, budując nawet bunkry. Po wojnie zamek był używany jako obóz jeniecki. Później został odrestaurowany i dziś jest centrum kulturalnym.

Jak każde polskie miasto, Poznań szczyci się wieloma budynkami kościelnymi. Najpiękniejsze z nich stoją na Wyspie Tumskim, a nad wszystkimi góruje najstarsza katedra w kraju - Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Aby dowiedzieć się więcej o historii miasta, udaj się do multimedialnego muzeum Brama Poznania. W Parku Cytadela, położonym na terenie dawnej twierdzy wojskowej, można odpocząć od historii, spacerując wśród tematycznych ogrodów i podziwiając dzieła sztuki. Miłośnicy sportu, a także ci, którzy lubią ładne widoki nad wodą, nie powinni przegapić wizyty w Malta, kompleksie rekreacyjnym w środku miasta.