Wakacje na Riwierze Makarskiej

Riwiera Makarska składa się z pięknego, prawie 60-kilometrowego pasa wybrzeża. Głównym ośrodkiem jest miasto Makarska z długą promenadą z barami, kawiarniami i sklepami. Doskonałe wakacje można spędzić również w wielu innych przyjemnych kurortach, takich jak Brela, Baska Voda, Tučepi, Podgora, Živogošće, Drvenik czy Zaostrog. Znajdziesz tu luksusowe hotele butikowe, komfortowe apartamenty i ponownie popularne kempingi. Piękne żwirowe i piaszczyste plaże otoczone są gajami sosnowymi. Żwirowa plaża Punta Rata w Brela regularnie znajduje się na szczycie listy najpiękniejszych plaż na świecie. Aby podziwiać piękno śródziemnomorskiej przyrody, wybierz się do Parku Przyrody Biokovo z najwyższym szczytem Chorwacji, Sv. Jure, lub na wyspy Hvar i Brac.

Ładowanie ofert...

razem 3 oferty

Nie mamy więcej ofert w tej lokalizacji. Co z pobytami w odległości dojazdu samochodemRiwiera Makarska jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej poszukiwanych miejsc turystycznych w Chorwacji. Znajduje się na wybrzeżu Adriatyku pomiędzy Splitem i Dubrownikiem. Obszar ten słynie z pięknych plaż, lazurowego morza, malowniczych miasteczek i urokliwej przyrody.

Co można zobaczyć i czego doświadczyć podczas wakacji na Riwierze Makarskiej?

Historyczne centrum Makarskiej, uważane za perłę Riwiery, pełne jest wąskich kamiennych uliczek, targowisk, kawiarni i restauracji. Tutejsze plaże są piaszczyste lub żwirowe, z lazurowym morzem i otaczającymi górami w tle, tworząc malownicze tło do relaksu i opalania. Naprawdę warto znaleźć tu zakwaterowanie w pobliżu plaży i w pobliżu centrum.

Inne popularne kurorty na Riwierze Makarskiej to Tucepi, Brela, Baska Voda i Podgora. Kurorty te oferują piękne plaże, nowoczesne hotele, apartamenty i inne obiekty rekreacyjne. Odwiedzający mogą cieszyć się słonecznymi dniami spędzonymi nad morzem, sportami wodnymi, wędrówkami po okolicy.

Riwiera Makarska jest również znana z bogatej gastronomii. Odwiedzający mogą delektować się świeżymi owocami morza, grillowanymi rybami, lokalnymi specjałami, takimi jak "pašticada" (tradycyjne chorwackie jedzenie) i renomowanymi winami. Wiele restauracji oferuje autentyczną chorwacką kuchnię i przyjemne miejsca na zewnątrz z widokiem na morze.

Riwiera Makarska jest idealnym miejscem dla tych, którzy szukają połączenia słonecznych plaż i naturalnego piękna. Odwiedzający mogą cieszyć się zabawą, relaksem i przygodą w pięknym otoczeniu wybrzeża Morza Śródziemnego.

Sprawdź pobyty w innych regionach Chorwacji, takich jak Środkowa Dalmacja, Istria lub Kvarner.