Wakacje z dziećmi w Niemczech

Zastanawiasz się, gdzie zabrać swoje pociechy? U naszego zachodniego sąsiada czeka na Ciebie wiele zaskakujących cudów natury i kultury, które zapewnią rozrywkę zarówno młodszym, jak i starszym. Jedź z dziećmi na wakacje do Niemiec i ciesz się przyjemnymi chwilami w towarzystwie tych, których kochasz najbardziej.

Ładowanie ofert...

razem 7 oferty


Niemcy to kraj wielu piękności. Czeka tu na Ciebie nie tylko wiele doświadczeń kulturowych, ale także niezliczone klejnoty natury, które warto zobaczyć. Można tu przyjechać z całą rodziną na weekend lub na letni lub zimowy urlop. Z dziećmi w Niemczech na pewno nie będziesz się nudzić, pomyślano tu nawet o tych najmniejszych, które będą się tu świetnie bawić na placach zabaw, w aquaparkach, basenach zewnętrznych czy w zamkach.

Z dziećmi do Niemiec po historię i kulturę

W całych Niemczech rozsiane są reminiscencje historii, które można zobaczyć. Znajdziesz tu miejsca do relaksu, ciekawe muzea, średniowieczne i barokowe zamki. Zwłaszcza w zamkach i zamkach istnieje również pomysłowy program dedykowany najmłodszym, dlatego odkrywanie starożytnej architektury w Niemczech jest właściwym wyborem dla rodzin z dziećmi.

Zabytki czekają na Ciebie na każdym rogu i będziesz musiał wracać tu kilka razy, aby zobaczyć nawet najlepsze z nich. Możesz zacząć w Berlinie, gdzie możesz przejść pod Bramą Brandenburską, spojrzeć na Reichstag lub udać się pod Mur Berliński. Warto jednak odwiedzić także inne historyczne miasta, takie jak Norymberga, Kolonia czy Monachium. Można tu nocować z pełnym wyżywieniem i obiadokolacją, menu również zawiera bezpłatne pobyty z dzieckiem.

Cuda natury, których nie można przegapić w Niemczech

Kraj tak duży jak Niemcy musi ukrywać wiele naturalnych klejnotów. A także, że się ukrywa! Jedno z najpiękniejszych miejsc znajduje się tuż przy granicy z Czechami, Park Narodowy Lasu Bawarskiego oferuje wiele kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych prowadzących przez pofałdowany, zalesiony krajobraz. Tutaj też natkniesz się na popularny szlak przez korony drzew czy zakątek zoo niemal na łonie natury. Poza tym w całych Niemczech jest 16 parków narodowych, w których można spacerować wśród czystej przyrody. Są zatem idealne na wakacje z psem.

Podczas letnich wakacji z dziećmi w Niemczech będziesz również zadowolony z wielu możliwości pływania. U naszego największego sąsiada nie brakuje jezior. Odwiedź na przykład słynne Jezioro Bodeńskie lub Königssee i Obersee w Bawarii. Możesz cieszyć się chłodniejszą kąpielą w Morzu Północnym, gdzie czekają na Ciebie piękne plaże i ośrodki wycieczkowe. Nie możemy zapomnieć o niezliczonych aquaparkach i pobytach wellness, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie.