Weekendowe pobyty w Wiedniu

Stolica Austrii to idealne miejsce na weekendowe pobyty za granicą. Wybierz się na weekend do Wiednia i ciesz się zabytkami, kulturą, kawiarniami i doznaniami gastronomicznymi.

Ładowanie ofert...

razem 0 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Pobyt w Hotelu Niemcza Wino & Spa był dla nas wyjątkowym przeżyciem. Byliśmy zachwyceni wyjątkowym połączeniem cichego i spokojnego otoczenia u podnóża winnicy, kultury wina, komfortowego zakwaterowania i nowoczesnego wellness. Doskonałą kuchnię serwowaną w hotelowej restauracji doskonale uzupełniły wyśmienite wina z tutejszej winnicy. Okolice pełne są zabytkowych miasteczek, które warto odwiedzić. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego pobytu i z przyjemnością go Wam polecamy.”

Nikodem Jacuk
Nikodem Jacuk
Zespół sprzedaży
Zweryfikowane przez Travelking

“Hotel Rajská zahrada **** zostanie zapamiętany jako hotel z najpiękniejszym widokiem. Wspaniałe wellness, świetna restauracja i lokalizacja w samym sercu Gór Orlickich - połączenie, które po prostu nie może zawieść. Relaks w hotelowej strefie wellness z jacuzzi, basenem i sauną parową przeplataliśmy z wycieczkami do atrakcyjnych turystycznie miejsc w okolicy. Wisienką na wakacyjnym torcie był powitalny drink w pokoju oraz kawa z pysznym deserem. I tak spędziliśmy tu relaksujący czas, naprawdę jak w rajskim ogrodzie!”

Aneta Šmejcová
Aneta Šmejcová
Zespół marketingowy


Chciałbyś zwiedzić ciekawe zagraniczne miejsce, ale nie masz możliwości dłuższego urlopu? Chcesz pojechać gdzieś, gdzie będziesz miał różnorodne doświadczenia? A może po prostu chcesz urozmaicić wolne dni wycieczką do ciekawego miasta? Dla czeskich turystów ta austriacka metropolia to niemal idealny wybór na weekendowe pobyty. Ogromną zaletą jest między innymi bliskość Wiednia - z Pragi jedzie się niecałe 4 godziny, a z Brna niecałe 2 godziny. Wybierz się na weekend do Wiednia i ciesz się wszystkimi atrakcjami, jakie ma do zaoferowania stolica Austrii.

Dlaczego weekendowy pobyt w Wiedniu?

Wiedeń przez wieki był centrum monarchii habsburskiej, więc ślady chwalebnej historii napotkasz niemal na każdym kroku. Do zabytków, których nie można przegapić, należą na przykład katedra św. Szczepana, zespół zamkowy Hofburg, Grobowiec Cesarski czy Belweder.

Wiedeń słynie z jarmarków bożonarodzeniowych i zdecydowanie warto go odwiedzić w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Jednak przez cały rok ma wiele do zaoferowania swoim gościom. Miłośnicy sztuki mogą odwiedzić liczne galerie, sale wystawowe i muzea, w których prezentowane są prace najsłynniejszych artystów świata.

Wiedeń to także świetny wybór na pobyt z dziećmi. Oprócz wielu placów zabaw, parków i zieleni, znajdziecie tu doskonałe zaplecze i atrakcje dla małych turystów. Na przykład młodzi i starsi goście Wiednia będą się bawić w najstarszym w Europie Zoo Schönbrunn lub w słynnym Prater Rozrywki z gigantycznym diabelskim młynem.

znacząca austriacka gastronomia to oczywiście osobny rozdział. W Wiedniu natkniesz się na niezliczone wspaniałe kawiarnie i restauracje, w których możesz skosztować tego, co najlepsze w lokalnej kuchni. Dajemy Ci wskazówki na dania, których zdecydowanie powinieneś spróbować podczas weekendu w Wiedniu w tym artykule.