Narty w Austrii - pobyty

Kiedy mówisz Alpy, większość ludzi natychmiast myśli o narciarstwie. Jakżeby inaczej, to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów zimowych w ogóle, niezależnie od tego, czy chce się rekreacyjnie zjeżdżać po łagodnych wzgórzach, czy też ryzykować na stromych stokach.

Ładowanie ofert...

razem 9 oferty


Alpy austriackie to jedno z najpopularniejszych miejsc w Europie, jeśli chodzi o narty i wysokiej jakości tereny narciarskie**. Ale czy wiesz dokładnie, gdzie wybrać się w Austrii zimą w poszukiwaniu śniegu?

Najlepsze miejsca na narty w Austrii

Tatry Wysokie oferują 266 trzytysięczników, a ich pasma górskie tworzą największy park narodowy w Alpach. Popularne ośrodki narciarskie obejmują Ski Area Gastein, ale na nartach można jeździć także na górze Kronplatz, Obertauren, Ankogel lub na majestatycznym lodowcu Kitzsteinhorn.

Niskie Tatry szczycą się ponad 600 dwutysięcznymi szczytami, z których najsłynniejszym i najczęściej odwiedzanym jest szczyt Hochgolling. Świetne warunki narciarskie panują również w Tauplitz, Semmering, Kreischberg i Hochkar.

Karyntia oferuje 24 ośrodki narciarskie i ponad 800 km tras. Wybierz się do Bad Kleinkirchheim, Petzen, Mölltal lub Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld.

Dolna Austria to obszar położony najbliżej granicy z Czechami i obejmuje Wiedeń. Jednak i tutaj można jeździć na nartach. Gdzie. Ötscher, Maiszinken, Göstling-Hochkar czy Annaberg oferują jedynie około 10-20 km tras, ale nawet to wystarczy dla wielu początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.