Wakacje w niemieckich górach

Na piesze wędrówki i do najlepszych ośrodków narciarskich warto wybrać się do Niemiec. Erzgebirge (Rudawy) i Las Bawarski rozciągają się wzdłuż granicy z Czechami. Na granicy z Austrią czekają piękne Alpy.

Ładowanie ofert...

razem 2 oferty


Nasz największy sąsiad kryje w sobie wiele atrakcji przyrodniczych, które warto odwiedzić. Niemcy dzielą z nami niektóre pasma górskie, dzięki czemu można odkrywać niemiecką stronę Krušne hory lub Sumavy, która nazywana jest Lasem Bawarskim. Na południu kraju znajdują się wspaniałe Alpy z najwyższą górą, Zugspitze (2,962 m).

Niemieckie góry są idealnym miejscem na aktywną zabawę zarówno latem, jak i zimą

Zarówno latem, jak i zimą w niemieckich górach można aktywnie spędzać czas. Zabierz całą rodzinę lub ukochaną osobę na wysokogórską wędrówkę i podziwiaj piękne widoki po drodze. Piękną przyrodę uzupełniają ciekawe atrakcje turystyczne, takie jak szlaki w koronach drzew, wieże widokowe czy schroniska górskie.

W Erzgebirge można wspiąć się na najwyższą górę, Fichtelberg, w Lesie Bawarskim wędrować szlakiem w koronach drzew Neuschönau, a w Alpach odwiedzić lodowcowe jeziora i skosztować typowej niemieckiej kuchni. Niezależnie od tego, w które z niemieckich gór się wybierzesz, w pobliżu znajduje się gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych z wieloma atrakcjami.

Zimą niemieckie góry zapełniają się narciarzami, snowboardzistami i narciarzami biegowymi, którzy przyjeżdżają tu ze względu na doskonałe warunki śniegowe, nowoczesne ośrodki narciarskie i piękne krajobrazy. Ty również możesz przyjechać tu na zimową zabawę, na przykład do popularnych ośrodków narciarskich Fichtelberg, Altenberg lub Berchtesgaden, które zachwycą rodziny z dziećmi.