Pobyt nad słoweńskimi jeziorami

Jak błyszczące klejnoty osadzone w pięknej naturze. Urzekające piękno słoweńskich jezior z alpejską scenerią w tle oczaruje Cię. Odkryj Bled z romantycznym kościołem na wyspie, ochłodzisz się w jeziorze Bohinj w sercu Parku Narodowego Triglav lub zrelaksuj się nad imponującym jeziorem Jasna w pobliżu miejscowości Kranjska Gora. Wybierz pobyt nad słoweńskimi jeziorami i ciesz się pływaniem, relaksem i aktywnością w okolicy.

Ładowanie ofert...

razem 9 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Bardzo podobał nam się nasz pobyt w Hotelu Jezero ****. Hotel był świetną bazą wypadową do zwiedzania pięknych słoweńskich krajobrazów, personel był niezwykle pomocny, a obsługa wystarczająca. Chociaż nie jest to nowoczesne zakwaterowanie z doświadczalną gastronomią, hotel ma swój urok i oferuje uczciwą obsługę oraz tradycyjną smaczną i bogatą kuchnię. Jego największą zaletą jest zdecydowanie lokalizacja tuż przy jednym z najpiękniejszych słoweńskich jezior. Bardzo miło wspominamy to miejsce i już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.”

Dita Martinková
Dita Martinková
Zespół marketingowy


W Słowenii znajdziesz wiele pięknych jezior, które rozciągają się na tle górskich szczytów. Atrakcyjne są nie tylko wspaniałe naturalne krajobrazy, ale także bogate możliwości życia w ich otoczeniu. Brzegi lazurowych jezior o czystej tafli zapraszają na wyjątkowy wypoczynek na świeżym powietrzu oraz aktywny wypoczynek.

Udaj się na aktywny wypoczynek nad jeziorem Bohinj

Imponujące Jezioro Bohinj leży w sercu Alp Julijskich na terenie Parku Narodowego Triglav. Największe naturalne jezioro Słowenii to idealny wybór na aktywny wypoczynek w górach. W jego okolicy znajdziemy długie kilometry szlaków pieszych i rowerowych o różnym stopniu trudności. Posłuży również jako baza wypadowa do dłuższych alpejskich wędrówek. Zimą znów jest ważnym ośrodkiem narciarskim, można tu znaleźć na przykład wspaniały ośrodek narciarski Vogel.

Wybierz się na spokojny spacer wzdłuż wody, wypożycz łódkę lub deskę do wiosłowania lub po prostu zrelaksuj się z widokiem na górskie krajobrazy pochylające się nad jeziorem. Koniecznie odwiedź Wodospad Savica w pobliżu Jeziora Bohinj, do którego można dojść przyjemnym szlakiem w cieniu lasu. Miłośników przyrody zachwyci również Płaskowyż Pokljuka.

Podaruj sobie romantyczny pobyt nad jeziorem Bled

Najbardziej znanym i najbardziej romantycznym miejscem w całej Słowenii jest niewątpliwie Bled. To malownicze jezioro z kultowym kościołem na wyspie stało się symbolem słoweńskiego piękna. Przyciąga do swoich brzegów turystów z daleka, którzy jednak przyjeżdżają tu nie tylko dla pięknych krajobrazów, ale także dla bogatych możliwości spędzania czasu.

Zrelaksuj się w lokalnych łaźniach termalnych, zrelaksuj się nad wodą lub wybierz się na jeden ze szczytów górskich w Parku Narodowym Triglav. Atrakcyjna okolica jeziora Bled skrywa wiele naturalnych piękności, takich jak wąwóz Vintgar czy punkt widokowy Ojstrica. Po wycieczce uzupełnij energię w jednej z restauracji w Bled i nie zapomnij spróbować słynnego lokalnego ciasta z kremem.

Słoweńskie jeziora obiecują idealne wakacje w sercu natury

Popularną lokalizacją są także sztuczne Jasna Jeziora, które znajdują się na północy kraju w pobliżu słynnego kurortu turystycznego Kranjska Gora. Latem i zimą możesz spodziewać się wielu ekscytujących wrażeń, o których niełatwo zapomnisz.

Podczas swoich alpejskich wycieczek możesz natknąć się na inne piękne jeziora. Jeśli nie boisz się długich wędrówek, wybierz się do Doliny Jezior Triglavskich, gdzie znajduje się siedem pięknych zbiorników wodnych. Najwyższym jeziorem w Słowenii jest Jezioro Krnské, które leży na wysokości 1390 metrów.