Pobyty weekendowe w Niemczech

Odwiedź i odkryj , jakie naturalne i kulturowe piękno skrywa ten kraj. Weekendowy pobyt w Niemczech dostarczy Ci wielu nowych wrażeń. Znajduje się tam wiele możliwości nauki i rozrywki, więc wszystko jest na wyciągnięcie ręki

Ładowanie ofert...

razem 5 oferty


Niemcy to różnorodny kraj, który oferuje wszystko, o czym można pomyśleć. Lubisz spędzać czas w górach? Nie wolno ci zwiedzać zabytków i miast, w których kultura żyje? Uwielbiasz spokojne spacery nad morzem? A Ty nie wyobrażasz sobie wakacji bez dobrego jedzenia? W takim razie weekend w Niemczech jest dla Ciebie właściwym wyborem.

Na weekend w Niemczech dla historii i przyrody

Przede wszystkim Niemcy oferują niezliczoną ilość zabytków. Zaplanuj weekend zwiedzania Berlina i zobacz Bramę Brandenburską, Reichstag lub katedrę berlińską. Aby poznać tajemniczą historię, można również wybrać się do zamków i pałaców, na przykład do niewątpliwie najpiękniejszego bajkowego zamku Neuschwanstein. Możesz także spojrzeć w przeszłość w wyjątkowych niemieckich miastach, takich jak Drezno, Norymberga czy Heidelberg.

Chociaż historia jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o Niemczech, warto tu przyjechać również dla atrakcji przyrodniczych. Niemcy należą do krajów o największym odsetku obszarów chronionych przyrodniczo. W sumie nasz zachodni sąsiad może pochwalić się 16 parkami narodowymi.

Najbliżej czeskiej granicy znajduje się Park Narodowy Lasu Bawarskiego. Dzięki ścieżkom rowerowym i szlakom turystycznym prowadzącym przez malowniczy krajobraz jest idealnym miejscem na aktywne wakacje z rodziną. Pośrodku tutejszych lasów kryje się też słynna ścieżka przez korony drzew. Niemiecka przyroda nadaje się również na wakacje z psem.

Oprócz regionów górskich Niemcy mają również niezliczone piękne jeziora i inne zbiorniki wodne. Na granicy ze Szwajcarią i Austrią leży najczystsze europejskie jezioro - Jezioro Bodeńskie. Warto też odwiedzić jeziora Königssee i Obersee w Bawarii. Możesz jednak wybrać się też nad morze, na przykład na magiczny półwysep Rujána, gdzie czekają również na Ciebie pobyty wellness.