Urlop w słoweńskich górach

Niewiele krajów na świecie może pochwalić się majestatycznymi górami, nowoczesnymi miastami i morzem. Jednym z takich krajów jest nasza bliska Słowenia, która zyskuje coraz większą popularność wśród turystów. Odkryj jego urok i daj się oczarować zapierającej dech w piersiach przyrodzie podczas wakacji w górach w Słowenii.

Ładowanie ofert...

razem 12 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Bardzo podobał nam się nasz pobyt w Hotelu Jezero ****. Hotel był świetną bazą wypadową do zwiedzania pięknych słoweńskich krajobrazów, personel był niezwykle pomocny, a obsługa wystarczająca. Chociaż nie jest to nowoczesne zakwaterowanie z doświadczalną gastronomią, hotel ma swój urok i oferuje uczciwą obsługę oraz tradycyjną smaczną i bogatą kuchnię. Jego największą zaletą jest zdecydowanie lokalizacja tuż przy jednym z najpiękniejszych słoweńskich jezior. Bardzo miło wspominamy to miejsce i już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.”

Dita Martinková
Dita Martinková
Zespół marketingowy


Słowenia to idealne miejsce na wakacje we dwoje lub z całą rodziną. Jeśli również kochasz wędrówki po górach, dziewicza przyroda przeplatana oznakowanymi szlakami turystycznymi z pewnością Cię urzeka. Krótko mówiąc, Słoweńcy kochają swoją przyrodę i wzorowo dbają o jej piękno. Wybierz się na pobyt w słoweńskie góry i przekonaj się sam.

Gdzie na wakacje w górach w Słowenii?

Być może najpopularniejszym miejscem turystycznym w Słowenii są Alpy Julijskie, które Słoweńcy potocznie nazywają Julki. Są częścią jedynego słoweńskiego parku narodowego, jakim jest Triglavský Park Narodowy . Nazwa terytorium pochodzi od najwyższej słoweńskiej góry Triglav, której serce wznosi się na wysokość 2864 m. Wspinaczka na nią to fantastyczne przeżycie samo w sobie. Ale jeśli chcesz przeżyć naprawdę niekonwencjonalną wspinaczkę, wybierz się do Triglav 15 sierpnia. W tym dniu Słoweńcy obchodzą święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny iz tej okazji co roku odbywa się tradycyjne grupowe wejście na najwyższą górę kraju.

Jeśli nie odważysz się wspiąć na majestatyczny Triglav, nie rozpaczaj. Możesz odwiedzić wiele innych atrakcji przyrodniczych w Parku Narodowym Triglav. Oprócz alpejskich pastwisk warto odwiedzić również czyste jeziora pochodzenia lodowcowego. Najpiękniejsze z nich to Bohinj i słynna na całym świecie Bled, w centrum której leży kultowa wyspa z kościół. W pobliżu Bledu znajduje się też kilka lokalnych uzdrowisk termalnych, więc po wędrówce możesz zafundować sobie zasłużony odpoczynek w leczniczej wodzie.