Wakacje w słoweńskich łaźniach

Wiele osób kojarzy Słowenię głównie jako doskonałe miejsce na turystykę górską. Ale czy kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe do Słowenii na pobyt w spa? Jeśli nie, czas to zmienić! Odkryj magię słoweńskich term, skosztuj lokalnych źródeł mineralnych i pozwól się rozpieszczać pierwszorzędną opieką.

Ładowanie ofert...

razem 17 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Pobyt w Hotelu Thermana Park Laško **** był jednym słowem fantastyczny. Jak tylko przyjechałem, byłem oczarowany otwartymi przestrzeniami, nowoczesnym designem i idealną czystością. Pokój był przestronny, dobrze wyposażony i cichy. Dzięki wysokiej jakości materacowi każdej nocy miałem wspaniały sen. W okolicy jest wiele wspaniałych miejsc na wycieczki, ale ogromny park wodny ze spa sprawia, że pobyt jest przyjemny przy każdej pogodzie. Hotel jest idealny zarówno na aktywne, jak i relaksujące wakacje - można zrelaksować się w saunach lub jacuzzi, a także w pięknej otaczającej przyrodzie. Doskonałe wyżywienie w formie bufetu znacznie przekroczyło moje oczekiwania, a wspaniały personel bardzo o nas dbał. Polecam pobyt zakochanym parom, rodzinom z dziećmi i seniorom - każdy znajdzie coś dla siebie.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Lider zespołu ds. sprzedaży na Węgrzech


Dobroczynne działanie słoweńskiej wody termalnej znane jest od czasów starożytnego Rzymu i do dziś wykorzystywane jest w celach leczniczych i relaksacyjnych. W całym kraju znajduje się 87 źródeł termalnych z leczniczymi wodami, które leczą reumatyzm, choroby serca i naczyń, problemy ginekologiczne, choroby neurologiczne czy płucne oraz znacząco pomagają w leczeniu urazów. W pobliżu źródeł znajduje się 15 łaźni termalnych, a wszystkie są połączone z luksusowymi cztero- i pięciogwiazdkowymi hotelami. Oprócz działania źródeł mineralnych, podczas wakacji w słoweńskim uzdrowisku będziesz cieszyć się również czystym oddechem i przyjemnymi spacerami.

Gdzie wybrać się do uzdrowiska w Słowenii?

Być może żaden obszar Słowenii nie jest tak popularny wśród turystów jak Jezioro Bled i jego okolice. Piękna przyroda na granicy Triglavskiego Parku Narodowego w połączeniu z wyjątkowymi zabytkami historycznymi zachęca do doskonałych wędrówek i fantastycznych wrażeń. W okolicy Bledu znajdziesz również znane uzdrowisko termalne, w którym zdrowiu sprzyja nie tylko lecznicza woda, ale także przyjemny alpejski klimat.

Na samym wschodzie kraju można cieszyć się doskonałym relaksem w całorocznym spa Bioterme. Połączony z nimi jest Hotel Bioterme ****, który może poszczycić się certyfikatem Slovenia Green Accommodation ). Certyfikat gwarantuje usługi hotelowe na najwyższym poziomie, oparte na zrównoważonych zasadach.

Kiedy pada słowo „Laško”, wiele osób myśli o słynnym słoweńskim piwie. Ale miasto Laško słynie również z popularnych kąpieli termalnych połączonych z nowoczesnymi Hotel Zdravilišče Laško **** . Uzdrowiska te są poszukiwane przez wielbicieli opieki uzdrowiskowej zarówno ze względu na ich dobroczynny wpływ na zdrowie, jak i korzystne ceny oraz pierwszorzędne usługi.