Wakacje z dziećmi na Słowacji

Nie trzeba jechać daleko, by spędzić idealne wakacje. Na Węgrzech znajdziesz wiele skarbów przyrody i kultury, które zapewnią Ci wspaniały pobyt ze wszystkim. Górskie panoramy, zabytkowe miasta, tradycyjna gastronomia i wydarzenia kulturalne. Bez względu na to, jak zaplanujesz wakacje z dziećmi na Słowacji, jedno jest pewne – wrócisz pełen wspaniałych wrażeń i pierogów z bryndzą.

Ładowanie ofert...

razem 150 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Pobyt bardzo nam się podobał, zdecydowanie następnym razem zostalibyśmy dzień dłużej. Największą zaletą pensjonatu Quatro jest niewątpliwie fakt, że znajduje się on w bliskiej odległości od basenu termalnego. Eliminuje to zmartwienia związane z koniecznością dojazdu samochodem lub długim spacerem, co może być dużym plusem dla osób starszych lub rodzin z dziećmi. Podobało nam się również śniadanie z urozmaiconym wyborem dań. Zdecydowanie możemy polecić miasto Stupava i jego piękny park.”

Nikola Pecková
Nikola Pecková
Zespół ds. sprzedaży


Chociaż Słowacja jest niewielka pod względem powierzchni, może zaoferować wspaniałe przygody. Ten piękny kraj jest idealny na wakacje z dziećmi. Czeka tu na Ciebie wiele letnich i zimowych atrakcji, podczas których zarówno mali, jak i starsi turyści będą się dobrze bawić. Naturalne perły przeplatają się ze skarbami kultury, a wisienką na to wszystko jest tradycyjna słowacka gastronomia, która naprawdę Ci się spodoba. Więc co? Czy wyjdziesz przywitać się z naszymi najbliższymi sąsiadami?

Nie możesz przegapić aktywnego wypoczynku z dziećmi na Słowacji

Dumą numer jeden jest słowacka przyroda, która całkowicie Cię rozbroi. Kiedy wszyscy myślą o Słowacji, przychodzą na myśl Tatry, gdzie latem można wybrać się na wysokogórskie wędrówki i adrenalinę, a zimą na wspaniałe stoki. Dziewiczy krajobraz pełen jezior polodowcowych, skalistych szczytów górskich i pachnącego lasu iglastego wywoła uśmiech na twarzy i spokój ducha. Do wyboru krótsze i dłuższe wędrówki oraz spacery pogórzami. Aktywne wakacje z dziećmi na Słowacji będą dla Ciebie prawdziwym przeżyciem, ale spodziewaj się dużo potu.

Ale Tatry nie są jedyną częścią Słowacji, która oferuje czystą przyrodę. Spędzisz wspaniały czas na Liptowie. Ten piękny, zielony region to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Malowniczość tutejszego krajobrazu chwyci za serce, zainteresują Cię także dostępne dla zwiedzających jaskinie czy ruiny średniowiecznego zamku. Zimą znów można tu cieszyć się idealnymi trasami do narciarstwa biegowego.

Nie zapomnij spojrzeć w przeszłość słowackich miast. Odwiedź nowoczesną Bratysławę, zabytkowe Komárno, malowniczą Nitrę lub magiczne Koszyce. Czeka na Ciebie przyjemna atmosfera, dobre jedzenie i mili ludzie.

Na Słowację na kąpiele i kąpiele termalne

Południe Słowacji charakteryzuje się źródłami termalnymi, którymi można się rozkoszować w jednym z tutejszych uzdrowisk. Do najczęściej odwiedzanych słowackich wellness należą Podhájská, Dunajská Streda czy Komárno. Zrelaksuj się tutaj w pięknym i spokojnym otoczeniu i zaczerpnij energii z gorącej i leczniczej wody.

U nas możesz wybrać zakwaterowanie połączone ze spa, z jacuzzi lub sauna. Wybieraj spośród osobiście zweryfikowanych pobytów i bądź pewien komfortu i jakości usług, które czekają na Ciebie w uzdrowiskach. Wiele atrakcji przygotowano również dla dzieci, które będą się świetnie bawić w aquaparku, w odkrytych basenach ze zjeżdżalniami i zjeżdżalniami czy w kąciku dla dzieci przy zakwaterowaniu.