Wakacje z dziećmi w Słowenii

Słowenia – mała rozmiarem, ale duża możliwościami. Ten kraj zdobędzie twoje serce! Można tu znaleźć prawie wszystko, co przyjdzie ci do głowy. Piękna przyroda, bogata historia, wellness ze źródłami termalnymi i znakomita gastronomia. Nic dziwnego, że wakacje z dziećmi w Słowenii w ostatnich latach zyskują na popularności. Tutaj Ty i Twoje dzieci przeżyjecie wspaniałe chwile pełne dobrego samopoczucia w sercu nietkniętej przyrody.

Ładowanie ofert...

razem 35 oferty


Na wakacjach w Słowenii unikniesz nudy. Mnóstwo zabawy czai się za każdym rogiem i od Ciebie zależy, jakie zajęcia wolisz. Do Słowenii można jechać z dziećmi latem i zimą. W sezonie letnim można spodziewać się odkrywania słoweńskich cudów natury, adrenaliny i kąpieli w morzu. Zimą docenisz wspaniałe stoki, trasy biegowe i pobyty wellness.

Z dziećmi za naturalną dumą Słowenii

Zdecydowanie największą atrakcją jest słoweńska przyroda. Ten mały kraj należy do najbardziej górzystych i zalesionych krajów w Europie. Wysokie szczyty Alp, romantyczne jeziora i głębokie lasy sprawiają, że Słowenia jest idealnym miejscem na wypoczynek w sercu natury. Dzięki dużemu wyborowi wymagających i mniej wymagających tras wakacje w tych stronach są odpowiednie dla absolutnie każdego.

Rodziny z dziećmi przeżyją wiele pięknych chwil w Triglavskim Parku Narodowym. Warto odwiedzić Jezioro Bohinj, Wodospady Savica czy Wąwóz Vintgar. Doświadczenia na łonie natury można doprawić adrenaliną, która ma tu wielką tradycję. Można uprawiać rafting, spływy kajakowe lub podziwiać górski krajobraz z wysokości dzięki paralotni.

Latem w Słowenii można spędzić zarówno aktywne, jak i relaksujące wakacje. Po wymagających górskich wędrówkach można zmoczyć się w Adriatyku i zostać przy plaży. Z dziećmi można wybrać się do wielu ciekawych miejsc, na pewno spodoba im się nadmorski kurort San Simon ze wspaniałymi zjeżdżalniami wodnymi czy jaskinia Postojná, do której zawiezie je kolejka.

Wybierz się na wycieczkę do historii i łaźni termalnych

Nie tylko dla pasjonatów gór, wakacje z dziećmi w Słowenii będą niezapomnianym przeżyciem. Miłośnicy historii, którzy lubią wędrować po zabytkowych miastach i odkrywać tajemnice starożytnych budowli, również znajdą coś dla siebie. Możesz od razu rozpocząć eksplorację w romantycznej Lublanie, stolicy, która zachwyci Cię licznymi krętymi uliczkami i przytulnymi kawiarniami. Można tu zwiedzić zamek, który czuwa nad miastem z pobliskiego wzgórza, a także kilka ciekawych kościołów. Inne słoweńskie miasta warte odwiedzenia to Ptuj, Celje, nadmorski Piran i Koper.

Wreszcie, wakacje w Słowenii zachwycą nawet tych, którzy uwielbiają chwile niezakłóconego relaksu. Możesz wybrać się na relaks do jednego z lokalnych uzdrowisk, takich jak Rogaška Slatina, Zreče, Ptuj lub Topolšica. Źródła termalne rozluźnią zmęczone mięśnie i pobudzą umysł. Wybierając hotel połączony ze spa nie przegapisz i możesz również skorzystać z ofert z dzieckiem gratis.