Weekendowe pobyty w Chorwacji

Wakacje jeszcze w zasięgu wzroku, ale czy już tak bardzo tęsknicie za morzem? Nic nie jest niemożliwe! Wybierz się na weekendowy pobyt do Chorwacji, gdzie uzupełnisz witaminę D ze słońca i zaczerpniesz energii z Adriatyku i relaksującej atmosfery, która go otacza.

Ładowanie ofert...

razem 48 oferty


Morze Adriatyckie jest na wybrzeżu chorwackiego półwyspu Istria i Zatoki Kvarner. Kiedy więc masz ochotę wybrać się nad morze, możesz popływać w jego wodach. Jednocześnie północ Chorwacji oferuje wszystkie składniki idealnego wypoczynku nad morzem: starożytne miasta z zabytkami, nadmorskie promenady, restauracje ze wspaniałą kuchnią śródziemnomorską i krystalicznie czyste morze.

Gdzie na weekend w Chorwacji?

Malowniczy półwysep Istria na północy Chorwacji jest najpopularniejszym i najczęściej odwiedzanym regionem całego Adriatyku. I nic dziwnego – brzegi morza na Istrii są oddalone o około 6 godzin jazdy samochodem od czeskiej granicy. Ze względu na bliskość miejsce to jest chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi. Oprócz Istrii, turystów przyciąga czyste morze otoczone sosnowymi gajami, piękne plaże z międzynarodową nagrodą Błękitnej Flagi, a przede wszystkim popularne kurorty z różnymi opcjami zakwaterowania, wycieczek i spędzania wolnego czasu.

Oprócz mniejszych nadmorskich miejscowości, takich jak Umag i Novigrad, na Istrii znajdziesz także większe kurorty z wieloma atrakcjami i zabytkami historycznymi. Najbardziej znane z nich to Poreč, który szczyci się zabytkiem UNESCO - Bazyliką Eufrazjusza, Pula z monumentalnym rzymskim amfiteatrem i romantyczny Rovinj o unikalnym weneckim charakterze.

Istria to także wspaniały wybór dla wszystkich miłośników sportu. Oprócz doskonałych warunków do pływania i uprawiania sportów wodnych, na Istrii znajdują się dwa największe chorwackie parki wodne: Aquacolors w Poreču i Istralandia w Novigradzie. Jednocześnie Istria jest poprzecinana ścieżkami rowerowymi. Wystarczy wypożyczyć rower w jednej z wielu wypożyczalni i już podczas wycieczek rowerowych można odkrywać piękno tego malowniczego zakątka Adriatyku.

Riwiera Kvarner rozciąga się od zachodniej strony półwyspu Istria. Obejmuje słynne ośrodki uzdrowiskowe z długą tradycją, takie jak Opatiji i Lovran, coraz bardziej atrakcyjny nowoczesny kurort Rabac, a także mniejsze przyjemne miejsca do wypoczynku. W 6 godzin można też dojechać z Czech do miasta Rijeka, które jest centrum obszaru wokół Zatoki Kvarner a oprócz różnych plaż odwiedzający mogą cieszyć się historycznym centrum z zamkiem i bogatymi możliwościami rozrywki.