Wellness pobyty w Lądek-Zdrój

Tęsknisz za niczym niezakłóconym relaksem uzdrowiskowym bez tłumów turystów? W takim razie polecamy pobyt wellness w Polsce! Niewielkie miasteczko Lądek-Zdrój z wielowiekową tradycją uzdrowiskową leży zaledwie 40 km od granicy z Czechami. Lecznicze źródła termalne, a także spokojna atmosfera uzdrowiska i usługi na najwyższym poziomie, korzystnie wpływają na zdrowie gości. Jeśli dodamy do tego relaks w hotelowej saunie, jacuzzi lub basenie, to idealny pobyt wellness w Lądku-Zdroju jest tutaj!

Ładowanie ofert...

razem 1 oferty


Wellness? Tak!

Fascynujące zabytki w starożytnych miastach i piękno przyrody to nie jedyne rzeczy, które Polska ma do zaoferowania swoim gościom. W ostatnich latach do Polski przyjeżdża coraz więcej zwolenników uzdrowiskowego relaksu i nic w tym dziwnego. Połączenie malowniczych, historycznych miast, otaczającej je czystej przyrody, leczniczej mocy źródeł termalnych i spokojnej atmosfery bez tłumów turystów czynią z Polski wyjątkowy cel podróży w Europie. Nie bój się pójść w niekonwencjonalnym kierunku dla relaksu, a na pewno nie pożałujesz!

Na wypoczynek w Lądek-Zdrój

Uzdrowisko Lądek-Zdrój zostało założone już w 1680 roku, co czyni go jednym z najstarszych miast uzdrowiskowych w Europie. Choć leży na zboczach Gór Złotych, zamiast złota, bogactwem tego regionu są źródła termalne nasycone radioaktywnym gazem. Lecznicze są wykorzystywane od ponad 750 lat, a tylko jedno z siedmiu dostępnych źródeł w Lądek Zdrój zostało sztucznie wywiercone.

Centrum działalności uzdrowiskowej stanowi Zakład Przyrodoleczniczy im. Wojciecha, zbudowany pod koniec XVIII wieku na wzór łaźni tureckiej. Dziś w budynku pod kopułą znajduje się okrągły marmurowy basen służący do kąpieli leczniczych. Znajdują się tu gabinety zabiegów uzdrowiskowych z marmurowymi łaźniami z XIX wieku. Na pierwszym piętrze znajduje się pijalnia, a w bocznej części budynku można zobaczyć stałą ekspozycję poświęconą historii przemysłu uzdrowiskowego w Llandec.

Decydując się na jeden z pobytów wellness w Uzdrowisku Landek, nie będziesz musiał nawet jechać do centrum spa, aby się zrelaksować. Będziesz miał dostęp do sauny, wanny z hydromasażem lub basenu bezpośrednio w hotelu, gdzie możesz się zrelaksować bez przeszkód.