Pobyty i wczasy w Austrii nad jeziorem

Poznaj alpejskie jeziora w Austrii i od razu zatrzymaj się w jednym z nich. Hotele i pensjonaty w górach mają rustykalny charakter, gotują wspaniałe domowe jedzenie i oferują oszałamiające widoki na wodę między górskimi szczytami.

Ładowanie ofert...

razem 18 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Bardzo podobał nam się pobyt w pensjonacie SUN z naszą rodziną. Niewielka miejscowość Gaming położona jest w malowniczym krajobrazie otoczonym lasami, a miejsce to jest świetną bazą wypadową na wycieczki rowerowe po okolicy. Pensjonat odwiedziliśmy w środku lata, więc od razu udaliśmy się na miejscowy basen, który oferuje wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Zaletą tego rodzinnego pensjonatu są jego czescy właściciele. Pani właścicielka była przychylna naszym prośbom i zapoznała nas ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje ich obiekt. Kolejnym plusem jest stosunkowo dobra dostępność z Czech (w ciągu trzech godzin jazdy od naszego miejsca na Morawach Południowych).”

František Jordán
František Jordán
Zespół marketingowy
Zweryfikowane przez Travelking

“Bardzo podobał nam się nasz pobyt pomimo złej pogody. Personel hotelu był bardzo miły i łatwo porozumieliśmy się po angielsku. Wszystko, co mieliśmy w pakiecie, zostało nam zaoferowane od razu. Pokój był absolutnie wystarczający, czysty i wygodny. Balkon był miłym bonusem. Największą atrakcją było zdecydowanie jedzenie - naprawdę wszystko nam smakowało i było tak dużo jedzenia, że prawie nie mogliśmy wszystkiego zjeść. Główną rzeczą, którą wykorzystaliśmy z pakietu, była karta rabatowa SommerCard, która zapewniła nam bezpłatny wstęp do wielu miejsc. A największe doświadczenie? Zdecydowanie Grossglockener Hochalpenstrasse, wysokogórska droga. :)”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Zespół marketingowy


Kiedy mówi się wakacje w Austrii, wiele osób myśli o wysokich górach przeplatanych szlakami turystycznymi i rowerowymi, rozległych łąkach usianych górskimi kwiatami i fantastycznych ośrodkach narciarskich. Nie brakuje też czystych jezior, z których wiele nadaje się do letnich kąpieli. Wybierz się nad najpiękniejsze jeziora w Austrii - pomożemy Ci wybrać to właściwe.

Które jeziora są obowiązkowym punktem zwiedzania w Austrii?

Alpy to idealne miejsce na zimowe narty, ale na urlop warto wybrać się także latem. To pora roku, kiedy możesz doświadczyć wspaniałych wędrówek po szlakach, które poprowadzą Cię wzdłuż słynnych jezior. Najsłynniejsze jest chyba Jezioro Hallstatt, obok którego zbudowane jest malownicze miasteczko Hallstatt. Warto odwiedzić kultowy katolicki kościół Wniebowzięcia NMP z ossuarium, a także najstarsze kopalnie soli na świecie. Jezioro najlepiej zwiedzać podczas romantycznego rejsu statkiem wycieczkowym.

Po najczystsze jezioro w Europie należy udać się w góry Hochschwab, gdzie znajduje się Grüner See. Jezioro słynie nie tylko ze swojego szmaragdowo-zielonego koloru, ale także z obfitości wody, która wypełnia je każdej wiosny. Poziom jeziora podnosi się ponad jego zwykłą wysokość i zalewa również okoliczne drzewa, ławki i małe mostki w okolicy. Chociaż popularne w ostatnich latach nurkowanie nie jest już dozwolone w jeziorze, to jednak z brzegu można podziwiać fantastyczny widok na ukryte piękno.

Niesamowite wrażenia można przeżyć tylko 20 km od Wiednia. Tutaj znajduje się największe podziemne jezioro w Europie - Jezioro Seegrotte. Powstało ono poprzez zalanie jaskini, która niegdyś służyła jako fabryka samolotów. Dziś odbywają się tu jedynie ciekawe wycieczki, które obejmują rejs łodzią po podziemnym jeziorze**.

Jakie inne jeziora warto odwiedzić w Austrii? Dowiedz się w naszym artykule.