Urlop w południowych Czechach dla dwojga

Czechy Południowe mają coś do zaoferowania każdemu odwiedzającemu! Piękny krajobraz z wieloma zabytkami kultury, starożytnymi miastami i różnorodnymi możliwościami spędzania wolnego czasu sprawiają, że Południowe Czechy są idealnym miejscem na wakacje we dwoje.

Ładowanie ofert...

razem 50 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Zakwaterowanie w Hotelu Grand **** i Czeski Krumlov zrobiły na nas tak duże wrażenie, że nie chcieliśmy nawet wracać do domu. Położenie hotelu tuż przy rynku jest idealną bazą wypadową do spacerów malowniczymi uliczkami i zwiedzania zamku. Do naszego pokoju zaprowadziła nas bardzo miła recepcjonistka. Pyszne śniadanie zjedliśmy w ogrodzie z widokiem na zabytkowy plac. Jako nietypową wycieczkę polecamy spływ tratwą. Gorąco polecamy wszystkim nasze zakwaterowanie i wizytę w Czeskim Krumlovie!”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Obsługa klienta


Niezależnie od tego, czy planujesz romantyczny pobyt, relaks, wędrówki czy zwiedzanie, w Południowych Czechach spędzisz idealne wakacje. Piękna przyroda Czech Południowych jest pełna stawów, lasów sosnowych i rozległych torfowisk, które można odkryć podczas wycieczek po setkach kilometrów szlaków turystycznych. Miłośników historii i architektury zachwyci liczba zamków, bajkowych zamków oraz miasteczek ze średniowiecznymi zabytkami. W Czechach Południowych można nawet znaleźć dwa zabytki UNESCO – zamek i pałac w Czeskim Krumlowie oraz wyjątkową wieś Holašovice z zabudowaniami w stylu chłopskiego baroku. Miłośnicy sportu również znajdą coś dla siebie, ponieważ mają do wyboru szeroki wachlarz zajęć od wiosny do zimy.

Gdzie się zatrzymać we dwoje w południowych Czechach?

Jeśli masz ochotę na odrobinę romansu, wybierz się ze swoim partnerem do Czeski Krumlov. Ta perła południowo-czeskich miast jest pełna pięknych uliczek i zakamarków. Dominantą miasta jest rozległy zamek i zamek z kultową wieżą widokową, z której całe malownicze miasto widać jak na dłoni. Ponadto w Czeskim Krumlowie znajdziesz wiele interesujących muzeów i znakomitych restauracji z południowo-czeskimi specjałami.

Jesteś ze swoim towarzyszem podróży wśród aktywnych osób i nie chcesz się nudzić nawet przez sekundę na wakacjach? W takim razie zakwaterowanie w pobliżu zapory Lipno jest dla Ciebie idealnym wyborem. Wokół zapory jest okrężna trasa, po której można jeździć na rowerze lub jeździć na łyżwach. Możliwości wycieczek po rozgałęzionej sieci szlaków turystycznych są tu bardzo bogate. Na przykład udaj się do Zamku Vítka – najwyższych ruin zamku w Czechach.

Niezależnie od tego, jakie masz wyobrażenie o idealnym wypoczynku, z pewnością docenisz, jeśli jest to część hotelu wellness, gdzie po dzień spędzony na zwiedzaniu zapewni Państwu wspaniały wypoczynek w pięknie południowych Czech.