Wellness pobyty we Franciszkowych Łaźniach

Gdzie indziej na relaks i dobre samopoczucie jak nie do uzdrowiskowych trójkątów? Najmniejsze z trzech zachodnio-czeskich uzdrowisk, Františkovy Lázně, urzeka spokojną atmosferą i usługami na najwyższym poziomie. Wybierz się na pobyt wellness we Franciszkowych Łaźniach i od rana do wieczora nie masz nic innego do roboty, jak tylko odpocząć.

Ładowanie ofert...

razem 4 oferty


Františkovy Lázně należy do zachodnio-czeskiego trójkąta uzdrowiskowego i choć jest najmniejszy, ma zdecydowanie wiele do zaoferowania. Niewielkie uzdrowisko zachwyci spokojną atmosferą, dużą ilością zieleni w centrum i okolicy oraz niezliczoną ilością przytulnych kawiarni. Jeśli wybierzesz się do Františkové Lázně na pobyt wellness, skorzystasz z profesjonalnych usług i zafundujesz sobie kurację dzięki tryskającym tu źródłom termalnym.

Dla relaksu wybierz się do spa, które poświęcił sam cesarz

Łaźnie Františka oczarowały nawet cesarza Franciszka Józefa I., który kazał je założyć i po którym dumnie noszą swoje imię. Popularnością cieszą się tu pobyty uzdrowiskowe ze względu na lecznicze źródła termalne, które pomogą na wiele dolegliwości zdrowotnych, zwłaszcza chorób układu ruchu, serca i naczyń krwionośnych czy problemów ginekologicznych. Jednak można tu również wybrać się na relaks, jeśli chce się odpocząć od zwykłych zmartwień. Oferta obejmuje hotele połączone ze spa, pensjonaty z masażami lub z procedurami dowolnego rodzaju.

Ale Františkovy Lázně to nie tylko pobyty wellness, można tu także skorzystać z wielu innych rozrywek. Niezapomnianym przeżyciem jest spacer kolumnadą, którą otaczają parki, domy zdrojowe i altany ze źródłami. Miasto jest również pełne zieleni i kwitnących parków, po których można spacerować. W jednym z takich parków stoi słynny pomnik małego Františka, który przyniesie ci szczęście.

Tutaj możesz również poznać historię, znajdziesz kilka zabytków, cerkiew św. Olga i niezliczone wspaniałe budowle, takie jak Dom Towarzyski, Łaźnie Cesarskie czy Pawilon Wiosenny Luizy. Dzieci ucieszą się na wycieczkę mikrokolejką do Amerika Pond, gdzie mogą popływać lub wypożyczyć łódkę. Ale czeka tu na Ciebie także leśny park i mini-zoo. Zanim wrócisz czerwonym szlakiem do spa, nie zapomnij złapać czegoś dobrego na jednym ze straganów z przekąskami.