Pobyty w Krakowie

Kraków jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce, z cennymi zabytkami i innymi atrakcjami, które z pewnością Cię zachwycą. Przyjedź tu na wakacje i odkryj wszystkie ukryte piękno Krakowa dla siebie.

Ładowanie ofert...

razem 10 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Pobyt w Hotelu Niemcza Wino & Spa był dla nas wyjątkowym przeżyciem. Byliśmy zachwyceni wyjątkowym połączeniem cichego i spokojnego otoczenia u podnóża winnicy, kultury wina, komfortowego zakwaterowania i nowoczesnego wellness. Doskonałą kuchnię serwowaną w hotelowej restauracji doskonale uzupełniły wyśmienite wina z tutejszej winnicy. Okolice pełne są zabytkowych miasteczek, które warto odwiedzić. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego pobytu i z przyjemnością go Wam polecamy.”

Nikodem Jacuk
Nikodem Jacuk
Zespół sprzedaży
Zweryfikowane przez Travelking

“Hotel ma całkowicie profesjonalny i pomocny personel, a także znajduje się w wyjątkowej lokalizacji. Piękne górskie widoki towarzyszą przez cały pobyt, czy to w zaciszu pokoju, w restauracji czy w spa. Muszę również pochwalić posiłki serwowane w ramach niepełnego wyżywienia. W pobliżu znajduje się Zakopane, które jest centrum turystyki pieszej po polskiej stronie Tatr Wysokich. Bardzo podobał nam się nasz pobyt i polecamy go szczególnie jesienią.”

Tomáš Polman
Tomáš Polman
Zespół ds. sprzedaży


Kraków to kolebka historii, która oczarowała niejednego turystę. To najczęściej odwiedzane i najbardziej zaludnione polskie miasto zaoferuje ci wszystko, o czym możesz pomyśleć. Znajdziesz tu piękną architekturę, pamiątki tragicznej przeszłości, a także stylowe kawiarnie i restauracje z doskonałą kuchnią.

Czego możesz oczekiwać, wybierając pobyt w Krakowie?

Kraków zdecydowanie nie powinien zostać pominięty na liście wymarzonych miejsc do odwiedzenia. Smutną historię miasta i jego dawnych mieszkańców przypomni Ci Żydowska dzielnica Kazimierz lub zwiedzanie Fabryki Schindlera. Aby jeszcze dokładniej przyjrzeć się historii, która wywołuje ciarki na plecach, nie szukaj dalej niż Kraków, gdzie znajduje się obóz koncentracyjny Auschwitz**.

W mieście znajduje się również wiele zabytków z wcześniejszych epok historycznych. Zwiedzanie można rozpocząć na rynku, gdzie stoi wspaniały Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który warto zobaczyć zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Niedaleko centrum, na wzgórzu zwanym Wawelem znajduje się Zamek Królewski oraz Katedra św. Stanisława i Wacława, które wraz z historycznym centrum wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ale nie zapomnij wrócić do teraźniejszości po wycieczce do historii, ponieważ Kraków jest również miastem teraźniejszości. W sezonie centrum miasta tętni życiem dzięki wydarzeniom kulturalnym oraz świetnym barom i restauracjom, które zapraszają na posiłek z przyjaciółmi.