Pobyty weekendowe w Polsce

Wybierz się na weekendowy wypad do naszych północnych sąsiadów! Czeka tu na Ciebie piękna przyroda, słynne historyczne miasta i różnorodne możliwości życia. Krótko mówiąc, będziesz cieszyć się weekendem w Polsce, niezależnie od tego, czy wolisz zwiedzanie, relaks, czy aktywny wypoczynek. Ogromną zaletą jest to, że wiele atrakcyjnych destynacji znajduje się w pobliżu czeskiej granicy!

Ładowanie ofert...

razem 89 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Pobyt w Hotelu Niemcza Wino & Spa był dla nas wyjątkowym przeżyciem. Byliśmy zachwyceni wyjątkowym połączeniem cichego i spokojnego otoczenia u podnóża winnicy, kultury wina, komfortowego zakwaterowania i nowoczesnego wellness. Doskonałą kuchnię serwowaną w hotelowej restauracji doskonale uzupełniły wyśmienite wina z tutejszej winnicy. Okolice pełne są zabytkowych miasteczek, które warto odwiedzić. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego pobytu i z przyjemnością go Wam polecamy.”

Nikodem Jacuk
Nikodem Jacuk
Zespół sprzedaży
Zweryfikowane przez Travelking

“Hotel ma całkowicie profesjonalny i pomocny personel, a także znajduje się w wyjątkowej lokalizacji. Piękne górskie widoki towarzyszą przez cały pobyt, czy to w zaciszu pokoju, w restauracji czy w spa. Muszę również pochwalić posiłki serwowane w ramach niepełnego wyżywienia. W pobliżu znajduje się Zakopane, które jest centrum turystyki pieszej po polskiej stronie Tatr Wysokich. Bardzo podobał nam się nasz pobyt i polecamy go szczególnie jesienią.”

Tomáš Polman
Tomáš Polman
Zespół ds. sprzedaży


W góry, do spa, a może nad morze?

Tereny przygraniczne w pobliżu Czech to głównie góry, które dają możliwość poznania słynnych czeskich gór od polskiej strony. A może by tak zdobyć Śnieżkę szlakami turystycznymi z północy? Oprócz szczytów górskich Polskie Karkonosze mają również inne atrakcyjne cele wycieczek, takie jak wodospady, jeziora polodowcowe i tętniące życiem miasteczka górskie. Dla miłośników sportów zimowych czekają nowoczesne tereny narciarskie z doskonałymi warunkami śniegowymi od jesieni do wiosny. Do popularnych ośrodków turystycznych należą np. Karpacz i Szklarska Poręba. Wiele ciekawych wrażeń czeka również podczas pobytu w polskich Beskidach, gdzie główną atrakcją jest 12-kilometrowy czesko-polski grzbiet graniczny łączący Stożek Wielki i Czantoria Wielka.

Idealny weekendowy pobyt w Polsce ucieszą również zwolennicy uzdrowiskowego relaksu. Polskie uzdrowiska nie są jeszcze tak znane wśród turystów, dlatego jest to świetny wybór zwłaszcza dla tych, którzy szukają spokoju i bardziej kameralnej atmosfery. Mimo mniejszej liczby odwiedzających, na gości czekają tu malownicze parki zdrojowe i promenady, najwyższej jakości usługi i oczywiście przyjazne ceny. Atutem miejscowości uzdrowiskowych Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój i Lądek Zdrój jest jednocześnie tym, że znajduje się zaledwie kilka kilometrów od czeskiej granicy, dzięki czemu jest świetną opcją na weekend w uzdrowisku.

Czy kiedykolwiek chciałeś pojechać nad morze na weekend? W takim razie może Cię zainteresować, że najbliższe morze z Czech to wybrzeże Morza Bałtyckiego. Na przykład kurort Kołobrzeg staje się coraz bardziej popularny, z przyjemną pogodą w lecie z temperaturami około 25 °C, długimi piaszczystymi plażami z latarniami morskimi i cenami, o jakich można tylko pomarzyć na południu Europy. Jeśli jeszcze nie byłeś na północy Polski, gorąco polecamy odwiedzenie tego wciąż niekonwencjonalnego miejsca!