Weekend w południowych Czechach

Wybierz się na weekend do Czech Południowych i poznaj, co ma do zaoferowania ta malownicza część Czech. Piękna przyroda, starożytne zamki, majestatyczne zamki i zabytki UNESCO - to wszystko i wiele więcej czeka na Ciebie podczas weekendowego pobytu w Czechach Południowych!

Ładowanie ofert...

razem 29 oferty
Zweryfikowane przez Travelking

“Zakwaterowanie w Hotelu Grand **** i Czeski Krumlov zrobiły na nas tak duże wrażenie, że nie chcieliśmy nawet wracać do domu. Położenie hotelu tuż przy rynku jest idealną bazą wypadową do spacerów malowniczymi uliczkami i zwiedzania zamku. Do naszego pokoju zaprowadziła nas bardzo miła recepcjonistka. Pyszne śniadanie zjedliśmy w ogrodzie z widokiem na zabytkowy plac. Jako nietypową wycieczkę polecamy spływ tratwą. Gorąco polecamy wszystkim nasze zakwaterowanie i wizytę w Czeskim Krumlovie!”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Obsługa klienta


Czechy Południowe należą do najpiękniejszych zakątków Czech i naprawdę mają wiele do zaoferowania swoim gościom. Piękny krajobraz pełen jezior, lasów i wzgórz jest usiany starożytnymi zamkami, zapierającymi dech w piersiach zamkami i historycznymi miastami. Oprócz tego znajdziesz tutaj dwa zabytki UNESCO: zamek i zamek Czeski Krumlov oraz wieś Holašovice z unikalną zabudową w chłopskim stylu barokowym. Krótko mówiąc, Czechy Południowe to absolutnie idealne miejsce na spędzenie weekendu!

Gdzie na weekend w Czechach Południowych?

Czechy Południowe oferują niezliczone możliwości urozmaicenia weekendowego pobytu. Jeśli kochasz zabytki i architekturę, polecamy spędzić weekend w Czeskim Krumlowie. W krętych uliczkach z domami o wielowiekowej historii poczujesz się jak w bajce. Dominantą miasta jest zapierający dech w piersiach zamek i pałac Czeski Krumlov, z którego charakterystycznej wieży widokowej można zobaczyć daleko w malowniczy krajobraz południowo-czeski.

Wolisz aktywny wypoczynek i lubisz różnorodne możliwości spędzania weekendu? Następnie udaj się na pobyt nad Południowo-czeskim zaporą Lipno. Przyciąga turystów doskonałymi warunkami do kąpieli i sportów wodnych oraz wieloma atrakcyjnymi szlakami turystycznymi. Zimą można nawet pojeździć na nartach na stokach wokół Lipna. Ścieżka w koronach drzew kończy się na wzgórzu Kramolín nad Lipnem, które jest doskonałym celem wycieczek przez cały rok.

Jeśli podczas urlopu chcesz przede wszystkim odpocząć i szukasz spokojniejszego miejsca, wybierz pobyt w jednym z malowniczych miast południowo-czeskich. W Taborze można podziwiać zdobione szczyty kamienic, pomnik Jana Žižki z Trocnova i gotycki ratusz oraz w Pisku ponownie przejdziesz przez najstarszy most w Czechach. Oba te piękne południowo-czeskie miasta oczarują Cię licznymi zabytkami i przyjemną atmosferą, której nie będziesz mógł się nacieszyć.