Weekendowe pobyty w Słowenii

Górską scenerię krajobrazu uzupełniają czyste rzeki o turkusowych odcieniach, piękne jeziora, wodospady i jaskinie. Dla miłośników przyrody Słowenia to prawdziwy raj, do którego można wracać tysiąc razy, ale nie przestanie Cię to bawić. Wybierz się na weekendowy pobyt w Słowenii i ciesz się przyrodą i najlepszym wellness tutaj.

Ładowanie ofert...

razem 35 oferty


Słowenia to kraj fascynujących cudów natury. Urzeka Cię przede wszystkim piękno jej górzystego krajobrazu, ponieważ 90 procent terytorium Słowenii znajduje się na wysokości powyżej 2000 metrów. Alpy przyciągają turystów zarówno zimą doskonałymi stokami, jak i latem turystyką wysokogórską i adrenaliną. Gdy załatwiasz sprawy w Słowenii, na każdym rogu otwierają się przed Tobą nierealne widoki krajobrazu. Nie przegap wizyty w Parku Narodowym Triglav, w tym na najwyższym szczycie Triglav (2864 m n.p.m.).

Aktywny weekend w Słowenii to radość

Gdzie indziej spędzić aktywny weekend jak nie w Słowenii? Ten mały kraj oferuje ogromne możliwości spędzenia wakacji, które naprawdę Cię wciągną. Szlaki turystyczne, jazda na rowerze i adrenalina latem, trasy biegowe, zimą narty i snowboard. Zaplanuj aktywny weekend w Słowenii i ciesz się w pełni wymagającymi i relaksującymi zajęciami sportowymi.

Jeśli chcesz przeżyć coś niezwykłego na wakacjach, możesz skorzystać z różnych opcji doświadczeń adrenalinowych. Spróbuj latania na paralotni, wybierz się na spływ rzeką Soczi, odważ się wspiąć na via ferraty lub wyrusz w piance przez słoweńskie kaniony. Słowenia jest idealna dla wszystkich żądnych przygód dusz.

Wreszcie, możesz także pojechać nad Morze Adriatyckie w południowo-zachodniej części kraju. Chociaż słoweńskie wybrzeże ma tylko 43 kilometry długości, znajdziesz tu wiele atrakcyjnych kąpielisk i miasteczek z prawdziwie nadmorską atmosferą, takich jak Koper.

Do słoweńskich term na weekend

Kiedy jesteś zmęczony wszystkimi swoimi zajęciami, zafunduj sobie trochę odpoczynku w pobyt wellness. Uzdrowiska termalne w Słowenii są również jedną z atrakcji, ponieważ należą do wiodących europejskich uzdrowisk termalnych. Uzdrowiska Topolšica, Rogaška Slatina, Ptuj lub Zčeře oferują lecznicze źródła termalne i najlepszą opiekę. zakwaterowanie z zabiegami i masaże są oczywistością.

Można odpocząć np. nad kultowym jeziorem Bled z kościołem na wyspie i majestatycznym zamkiem górującym nad skałami nad jeziorem. Wybierz się także na zwiedzanie innych słoweńskich miast, zwłaszcza stolicy Lublany, która jest pełna przytulnych kawiarni, doskonałej gastronomii i zabytków do odkrycia. Ta „mała Praga”, jak czasami nazywana jest Lublana, zachwyci Cię swoją ciekawą architekturą i położeniem blisko morza i Alp Julijskich.