Wellness pobyty w czeskich Karkonoszach

Karkonoski Park Narodowy przyciąga turystów na wycieczki w wysokie góry, masywne wodospady i niezwykłe piękno przyrody. Ale czy wiesz, że możesz tu również cieszyć się idealnymi wakacjami pełnymi relaksu? Wybierz się na pobyt wellness w Karkonoszach i przekonaj się, że po wymagającej wędrówce lub jeździe na nartach nie ma nic lepszego niż rozluźnienie napiętych mięśni w gorącej wannie lub ogrzewanej saunie.

Ładowanie ofert...

razem 31 oferty


Karkonoski Park Narodowy położony w północnych Czechach w pobliżu granicy z Polską jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Czechach. Głębokie karkonoskie lasy przeplatają się z 800 kilometrami szlaków pieszych i rowerowych. Oznakowane szlaki zaprowadzą Cię np. na najwyższą czeską górę Śnieżkę (1603,3 m n.p.m.), do licznych wodospadów i setek innych atrakcji przyrodniczych. Zimą całe Karkonosze zamieniają się w raj sportów zimowych. Karkonosze to także idealne miejsce na pobyt wellness o każdej porze roku.

Jak najlepiej spędzić pobyt w Karkonoszach?

Niezależnie od tego, czy wybierasz się w Karkonosze we dwoje, czy z całą rodziną, możesz wybierać spośród nieskończonych możliwości wycieczek, od łatwych spacerów po trudniejsze wędrówki. Większość oznakowanych tras ma swój początek w kurortach górskich, takich jak Harrachov, Špindlerův Mlýn czy Janské Lázně. Tutaj można również wypożyczyć rowery i pojechać wzdłuż grzbietów Karkonoszy na autostradzie Izersko-Krkonoskiej, do Chodnika przez wierzchołki drzew w Janské Lázně lub do wodospadu Mumlavské lub Huťské ścieżki rowerowe. Liczne schroniska, w których można skosztować karkonoskich specjałów i podziwiać piękne widoki, zapewnią szybkie naładowanie baterii. Jeśli piesza wędrówka może zająć Ci trochę więcej czasu, niż się spodziewałeś, z pewnością przyda się relaks w hotelowej wannie z hydromasażem, saunie lub na basenie. Dzięki pobytom wellness możesz cieszyć się zasłużonym relaksem bezpośrednio w hotelu lub pensjonacie. W końcu nie ma nic lepszego niż relaks w jacuzzi z widokiem na góry i danie napiętym mięśniom zasłużonego wypoczynku w saunie. Naprzemiennie wędrówki z relaksem w centrum odnowy biologicznej, a przekonasz się, że po wakacjach wrócisz do domu wypoczęty na ciele i duszy.

Karkonosze są równie atrakcyjne zimą, kiedy goście przyjeżdżają tu specjalnie na narciarstwo i biegi narciarskie. Dzięki doskonałym warunkom śniegowym prawie przez całą zimę można tu również świetnie pojeździć na nartach, na przykład w popularnym ośrodku Szpindlerowy Młyn z 25 km tras zjazdowych, w najczęściej odwiedzanym ośrodku narciarskim całych Czechach, czy w nie mniej popularnym Pecu pod Śnieżką. Jeśli naprawdę zmarzniesz podczas jazdy na nartach lub wyprawy na zimowe widoki, najlepszym sposobem na rozgrzanie się jest sauna lub gorąca woda w wannie z hydromasażem.