Wellness pobyty w Tauplitz

Przeżyj wspaniałe wakacje z wellness w austriackiej wiosce Tauplitz. Zimą to teren poszukiwany przez narciarzy, latem na wycieczki w góry i nad jeziora. Ponadto przez cały rok można zrelaksować się w wannie z hydromasażem lub saunie. Niezależnie od tego, czy szukasz aktywnego wypoczynku, czy luksusowego relaksu, Tauplitz nie zawiedzie.

Ładowanie ofert...

razem 3 oferty


Austriacki Tauplitz pokochają wszyscy miłośnicy przyrody, narciarstwa i relaksujących wakacji. Przez cały rok zachwycają Cię naturalne krajobrazy, piękne góry i górskie jeziora. Zimą oferuje wspaniałe tereny do jazdy na nartach, a po dniu spędzonym na sportach zimowych lub pieszych wędrówkach można wspaniale zrelaksować się w saunie lub jacuzzi.

Relaks sportowy i wellness, Tauplitz oferuje wszystko, co potrzebne do udanego wypoczynku w górach

Tauplitz znajduje się w Styrii, w obszarze Komnata solna, która jest szczególnie popularna ze względu na piękne góry i jeziora. W ciepłych miesiącach sieć szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych zapewni Ci zajęcie, popularne miejsca to np. jeziora Steirersee, Schwarzensee czy Großsee, możesz także obszar chroniony Ögęsty. Miłośnicy zabytków również będą zachwyceni okolicą, na pewno warto odwiedzić Zamek Trautenfels w Ennstal lub stare wiejskie domy ze stodołami z bali w wiosce Tauplitz.

Na narciarzy i miłośników sportów zimowych czeka tutaj Tauplitzalm, gdzie na ponad 40 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych mogą się wyszaleć. Nie zapomniano również o narciarzach biegowych, którzy mogą wybrać się na 8-kilometrową trasę Freiberg, krótszą 5-kilometrową trasę Sturzhahn lub 6-kilometrową trasę Lärchwaldloipe, z której korzystają również olimpijczycy szkolenie. Odważni mogą też spróbować zdobyć skocznię narciarską Kulm, która jest jedną z najwyższych na świecie.

Według plotek wieś Tauplitz została zbudowana na ciepłym naturalnym źródle, które później zostało zasypane przez osuwisko. Świadczy o tym również nazwa wsi, która podobno pochodzi od alpejsko-słowiańskiego słowa „Toplica” czyli „ciepła woda”. Chociaż gorące źródło nie zostało zachowane, tradycje uzdrowiskowe na tym terenie są kontynuowane. Popularnym celem jest np. Grimming Spa z basenami termalnymi, strefą saun i strefą dla dzieci. Niektóre hotele w okolicy mają też swoją strefę wellness.